Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-05-25; 14:52:00 | Radomski
Będzie nowe 1000 dębów w Marculach
Ponad tysiąc sadzonek dębów szypułkowych posadzili pracownicy Starostwa Powiatowego, wsparci przez radnego Marka Jarosza i przedstawicieli urzędu miasta i gminy w Iłży. Akcja, w której czynnie uczestniczył i którą dowodził starosta radomski Mirosław Ślifirczyk przy wsparciu sekretarz urzędu Renaty Mazur i wicestarosty Leszka Margasa została bardzo sprawnie przeprowadzona 24 maja br. w Nadleśnictwie Marcule.


Pracownicy nadleśnictwa przygotowali i ogrodzili 20 arową leśną działkę, zapewnili odpowiedni sprzęt oraz sadzonki, udzielili fachowego instruktażu, przekazali każdemu z uczestników firmowe czapeczki zabezpieczające przed słońcem. Tak wyposażeni w wiedzę i odpowiedni sprzęt, z wielkim zapałem i zaangażowaniem, w pięknej scenerii przy akompaniamencie leśnego ptactwa, piętnastoosobowa ekipa przystąpiła do intensywnej pracy, co z podziwem obserwował szef Nadleśnictwa Marcule pan Tadeusz Misiak. Zaplanowana praca została dość szybko, a co najważniejsze starannie i profesjonalnie, wykonana.

Pan nadleśniczy podziękował wszystkim, wyraził wolę dalszej współpracy i zaprosił, tym razem nie na wojskową ale „leśną” grochówkę, która wszystkim bardzo smakowała. Była chwila na wspólne rozmowy odpoczynek. Uczestnicy byli zgodni, co do tego, że potrzeba więcej tego typu pożytecznych działań, gdyż po wysiłku fizycznym i „dotlenieniu” organizmu, biurowa praca urzędnika staje się przyjemniejsza i bardziej wydajna, a będzie szumiał las nawet, gdy nie będzie nas.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft