Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-05-28; 13:32:27 | Radom
Będą ulgi dla niepełnosprawnych
Rodziny, w których wychowuje się dziecko niepełnosprawne będą mogły korzystać z szeregu ulg. Radomscy radni jednomyślnie przyjęli wniosek prezydenta w sprawie wprowadzenia w mieście programu „Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym”. Jego realizacja ma ułatwić niepełnosprawnym dostęp do uczestnictwa m.in. w wydarzeniach kulturalnych czy sportowych.

- Jeśli chodzi o pomoc niepełnosprawnym to najwięcej zależy od polityki państwa. My jednak też czujemy się odpowiedzialni za to, jak tym osobom i ich rodzinom żyje się w naszym mieście – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zgodnie z przyjętą uchwałą z ulg będą mogły korzystać rodziny, w których wychowuje się osoba niepełnosprawna do 25 roku życia. - Jesteśmy drugim miastem w Polsce, które na wzór Karty Seniora i Karty Rodzina Plus, wprowadza także kartę upoważniającą do korzystania ze zniżek i preferencji rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym. Szczegółowy regulamin oraz katalog przysługujących ulg przedstawimy na kolejnej sesji. Znajdą się w nim zniżki oferowane przez miejskie placówki, a także inne podmioty, w tym np. kina, sklepy czy punkty usługowe – wyjaśnia wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Władze miasta planują przeprowadzenie szerokich konsultacji społecznych poświęconych działaniom samorządu na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin - informuje strona Urzędu Miejskiego.


Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft