Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-05-28; 13:32:27 | Radom
Będą ulgi dla niepełnosprawnych
Rodziny, w których wychowuje się dziecko niepełnosprawne będą mogły korzystać z szeregu ulg. Radomscy radni jednomyślnie przyjęli wniosek prezydenta w sprawie wprowadzenia w mieście programu „Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym”. Jego realizacja ma ułatwić niepełnosprawnym dostęp do uczestnictwa m.in. w wydarzeniach kulturalnych czy sportowych.

- Jeśli chodzi o pomoc niepełnosprawnym to najwięcej zależy od polityki państwa. My jednak też czujemy się odpowiedzialni za to, jak tym osobom i ich rodzinom żyje się w naszym mieście – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zgodnie z przyjętą uchwałą z ulg będą mogły korzystać rodziny, w których wychowuje się osoba niepełnosprawna do 25 roku życia. - Jesteśmy drugim miastem w Polsce, które na wzór Karty Seniora i Karty Rodzina Plus, wprowadza także kartę upoważniającą do korzystania ze zniżek i preferencji rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym. Szczegółowy regulamin oraz katalog przysługujących ulg przedstawimy na kolejnej sesji. Znajdą się w nim zniżki oferowane przez miejskie placówki, a także inne podmioty, w tym np. kina, sklepy czy punkty usługowe – wyjaśnia wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Władze miasta planują przeprowadzenie szerokich konsultacji społecznych poświęconych działaniom samorządu na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin - informuje strona Urzędu Miejskiego.


Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft