Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-05-29; 16:57:52 | Kultura
Elektrownia zaprasza na spotkanie z Fangorem
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zapraszam na lekcje muzealne towarzyszące wystawie „Wojciech Fangor. Optyczne wibracje”. Podczas spaceru po ekspozycji zaprezentowana zostanie sylwetka artysty, którego twórczość wywarła silny wpływ na współczesną sztukę.


Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich twórców na świecie. W jego dorobku znajdują się prace, które na trwałe wpisały się w historię sztuki XX wieku. Twórca wszechstronny, operujący doskonałym warsztatem, ale potrafiący śmiało przekraczać ustalone zasady i narzucone normy. Bez wątpienia postać wyjątkowa - Wojciech Fangor.

Wspomniane spotkanie będzie okazją do podróży przez historię II połowy XX wieku i zmieniające się w tym czasie prądy kulturowe i filozoficzne. - Porozmawiamy o socrealizmie, abstrakcji, polskiej szkole plakatu czy malarstwie optycznym. Bezpośredni kontakt z dziełami twórcy to także wyjątkowa okazja doświadczenia malarstwa, jako zjawiska silnie oddziaływującego na ludzkie zmysły. Zastosowane przez artystę środki wyrazu, takie jak: skala, kolor czy forma sprawiają, że przechodząc koło optycznych obrazów Fangora, odbiór otaczającej rzeczywistości zostaje w niebanalny sposób poruszony. Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do MCSW Elektrownia na spotkanie z ikoną polskiej i światowej sztuki współczesnej. Informacja oraz zapisy pod numerem telefonu: 513 059 450 lub:
edukacja@elektrownia.art.pl - zaprasza Kinga Maszczyńska.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft