Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-05-29; 17:17:58 | Radomski
Ruszyły Niedziele z Powiatem
Przy pięknej, upalnej pogodzie odbyło się pierwsze z cyklu 10 wydarzeń społeczno – kulturalnych „Niedziela z Powiatem”, których współorganizatorem jest marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Na inaugurację ekipa Starostwa Powiatowego w Radomiu wybrała się na teren stadionu w Suskowoli w gminie Pionki.

Zgromadzeni na festynie mieszkańcy mieli możliwość kontaktu z przedstawicielami wydziałów starostwa i jednostek organizacyjnych oraz uzyskania fachowych porad i informacji, m.in. na temat szybkiego i sprawnego załatwienia konkretnych spraw w urzędzie. Do ich dyspozycji byli m.in. naczelnicy, dyrektorzy i pracownicy wydziałów; komunikacji, rolnictwa, budownictwa geodezji, powiatowego rzecznika praw konsumentów, a także Powiatowego Urzędu Pracy, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie czy Powiatowego Zarządu Dróg. Można było także zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi. A swoim ciśnieniem było rekordowo dużo zainteresowanych.

Organizatorzy zapewnili szereg atrakcji dla dzieci, a także konkursy sportowo–rekreacyjne dla młodzieży i dorosłych, w których wzięli udział: „Mocarze” z Sukowoli oraz „Twardziele” i „Kabanosy” z Pionek. Największą wiedzą o gminie, powiecie i województwie, zdobywając odpowiednio trzy pierwsze miejsca, wykazali się: Jakub Malinowski, Kazimierz Dziewit, Damian Borek. Na zwycięzców oraz wśród tych, którzy dotarli na piknik rowerem czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez starostę.

Swój repertuar zaprezentował lokalny Zespół Ludowy „Półborzanki” z Augustowa, a na wszystkich czekała przepyszna grochówka. Imprezę uświetnił występ Zespołu Redox.

Kolejna odsłona „Niedzieli z Powiatem” już w najbliższą niedzielę, tj. 3 czerwca w Bartodziejach, na którą serdecznie zapraszamy - podkreśla Marek Oleszczuk, Rzecznik Prasowy Starosty.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft