Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-05; 12:28:05 | Radom
Powstanie nowa świetlica dla dzieci
Nowa świetlica opiekuńczo-specjalistyczna powstanie w Radomiu dzięki unijnym funduszom, które miasto pozyskało z Regionalnego Programu Operacyjnego. Projekt, który będzie realizowany we współpracy z Parafią św. Jana Chrzciciela, znalazł się na trzecim miejscu, na liście projektów skierowanych do dofinansowania. Jego całkowita wartość wyniesie 424 tys. zł, z czego unijne dofinansowanie to kwota 394 tys. złotych.

W ramach projektu, przy kościele farnym, zostanie utworzona świetlica FAN-FARA dla 24 dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym dzieci przebywających w pieczy zastępczej. Wsparcie również otrzyma 10 opiekunów.

Unijne dofinansowanie umożliwi adaptację pomieszczeń i wyposażenie świetlicy, zatrudnienie wychowawców i zakup pomocy dydaktycznych. W świetlicy dzieci będą miały zapewnione wyżywienie, wsparcie wychowawców w odrabianiu lekcji oraz pomoc specjalistów w rozwiązywaniu problemów. W planach jest też organizacja zajęć integracyjnych, m.in. wyjścia do kina, na basen oraz wakacyjny wyjazd w góry.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft