Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-06-05; 12:28:05 | Radom
Powstanie nowa świetlica dla dzieci
Nowa świetlica opiekuńczo-specjalistyczna powstanie w Radomiu dzięki unijnym funduszom, które miasto pozyskało z Regionalnego Programu Operacyjnego. Projekt, który będzie realizowany we współpracy z Parafią św. Jana Chrzciciela, znalazł się na trzecim miejscu, na liście projektów skierowanych do dofinansowania. Jego całkowita wartość wyniesie 424 tys. zł, z czego unijne dofinansowanie to kwota 394 tys. złotych.

W ramach projektu, przy kościele farnym, zostanie utworzona świetlica FAN-FARA dla 24 dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym dzieci przebywających w pieczy zastępczej. Wsparcie również otrzyma 10 opiekunów.

Unijne dofinansowanie umożliwi adaptację pomieszczeń i wyposażenie świetlicy, zatrudnienie wychowawców i zakup pomocy dydaktycznych. W świetlicy dzieci będą miały zapewnione wyżywienie, wsparcie wychowawców w odrabianiu lekcji oraz pomoc specjalistów w rozwiązywaniu problemów. W planach jest też organizacja zajęć integracyjnych, m.in. wyjścia do kina, na basen oraz wakacyjny wyjazd w góry.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft