Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-05; 12:50:33 | Radomski
„Niedziela z Powiatem” w Bartodziejach
Za nami druga odsłona „Niedzieli z Powiatem”, organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Radomiu przy wsparciu marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika, która odbyła się w Bartodziejach w gminie Jastrzębia.

Podobnie jak poprzednio, mieszkańcy wsi i okolicznych miejscowości mogli uzyskać, od naczelników, dyrektorów i przedstawicieli poszczególnych wydziałów starostwa i jednostek organizacyjnych, fachowych porad dotyczących szybkiego i sprawnego załatwienia konkretnych spraw w urzędzie. Silna ekipa starostwa przybyła na czele ze starostą Mirosławem Ślifirczykiem, który podziękował mieszkańcom wsi Bartodzieje za pomoc w organizacji przedsięwzięcia oraz zaproponował uczestnikom pożyteczne i przyjemne spędzenie popołudnia z bardzo atrakcyjnym programem.

Gwiazdą imprezy był zespół REDOX. Swój repertuar zaprezentowały również zespoły ludowe: Bartodziejaki z Bartodziejów, „Na ludowa nutę” z Bieniędzic, Biesiada Bierwiecka z Bierwiec, Kalina z Marianowic oraz akordeonista Piotr Fokt.

Podczas pikniku nie zabrakło programu dla dzieci oraz konkursów dla młodzieży i dorosłych. Największą wiedzą o gminie, powiecie i województwie, zdobywając ex aequo I miejsce wykazały się: Danuta Rychel z Bartodziejów i Petronela Kołodziejczak z Bierwiec. Miejsce trzecie przypadło Elżbiecie Świniarskiej z Bartodziejów, czwarte Wandzie Kalicie z Marianowic.

Na zwycięzców oraz wśród tych, którzy dotarli na piknik rowerem czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez starostę Mirosława Ślifirczyka, a na wszystkich smakowity poczęstunek.
Wśród zgromadzonych znaleźli się m.in: wiceprzewodnicząca sejmiku województwa mazowieckiego Bożenna Pacholczak, przewodnicząca Rady Powiatu Teresa Bartosiewicz, oraz wiceprzewodniczący Wincenty Lipka, radni: Robert Dobosz i Marian Wikło.

Już 10 czerwca zapraszamy do Ogródka Jordanowskiego w Pionkach, na kolejną edycję „Niedzieli z Powiatem”.
Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft