Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-07; 13:08:54 | Radom
Rusza budowa trasy N-S
Rozpoczyna się budowa pierwszego odcinka trasy N-S. Przetarg na realizację tej inwestycji wygrało konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost - Starachowice z Wąchocka. Symboliczną pierwszą łopatę przekazał wykonawcom prezydent Radosław Witkowski.

– Budowa tej trasy to element mojej umowy z mieszkańcami. Zależy mi na tym, by odkorkować śródmieście i ułatwić komunikację na osi północ-południe. Jednocześnie pamiętajmy, że swoje inwestycje prowadzą też Wodociągi Miejskie, co w przyszłości będzie się wiązało z koniecznością czasowego zamknięcia ulicy 25 Czerwca. To będzie wówczas alternatywna trasa. Mam nadzieję, że ta łopata, którą przekazujemy dziś wykonawcom, będzie przypominała, że czerwiec przyszłego roku to termin, w którym pierwszy odcinek trasy N-S ma zostać oddany do użytku – mówił prezydent.

Projekt zakłada, że na odcinku od ronda Mikołajczyka do węzła u zbiegu ze Słowackiego trasa ma mieć dwie jezdnie, po dwa pasy w każdym kierunku. - Jednym z najważniejszych elementów będzie węzeł umożliwiający m.in. bezkolizyjny wjazd z ul. Beliny-Prażmowskiego na wiadukt w ciągu ul. Słowackiego, a także bezkolizyjny zjazd z wiaduktu w stronę dworców PKS i PKP. Na całej długości drogi oraz na wiadukcie powstaną ciągi pieszo-rowerowe - wylicza wiceprezydent Konrad Frysztak.

Wykonawcy zapowiadają, że prace rozpoczną się od rozbiórki budynków stojących tuż za wiaduktem. Później, na odcinku od ronda Mikołajczyka do wiaduktu, będzie budowana nowa jezdnia, a następnie zostanie przebudowana istniejąca. W następnej kolejności powstanie nowa droga biegnąca wzdłuż torów do Żeromskiego oraz wjazdy na wiadukt. – Zrobimy wszystko by terminu dotrzymać i być jak najmniej uciążliwymi dla mieszkańców – zapowiedział wiceprezes firmy Budromost Grzegorz Adamus.

Wartość prac to prawie 34,5 mln zł, z czego 11,5 mln zł pochodzi z subwencji drogowej - informuje strona Urzędu Miejskiego.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft