Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-06-07; 13:08:54 | Radom
Rusza budowa trasy N-S
Rozpoczyna się budowa pierwszego odcinka trasy N-S. Przetarg na realizację tej inwestycji wygrało konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost - Starachowice z Wąchocka. Symboliczną pierwszą łopatę przekazał wykonawcom prezydent Radosław Witkowski.

– Budowa tej trasy to element mojej umowy z mieszkańcami. Zależy mi na tym, by odkorkować śródmieście i ułatwić komunikację na osi północ-południe. Jednocześnie pamiętajmy, że swoje inwestycje prowadzą też Wodociągi Miejskie, co w przyszłości będzie się wiązało z koniecznością czasowego zamknięcia ulicy 25 Czerwca. To będzie wówczas alternatywna trasa. Mam nadzieję, że ta łopata, którą przekazujemy dziś wykonawcom, będzie przypominała, że czerwiec przyszłego roku to termin, w którym pierwszy odcinek trasy N-S ma zostać oddany do użytku – mówił prezydent.

Projekt zakłada, że na odcinku od ronda Mikołajczyka do węzła u zbiegu ze Słowackiego trasa ma mieć dwie jezdnie, po dwa pasy w każdym kierunku. - Jednym z najważniejszych elementów będzie węzeł umożliwiający m.in. bezkolizyjny wjazd z ul. Beliny-Prażmowskiego na wiadukt w ciągu ul. Słowackiego, a także bezkolizyjny zjazd z wiaduktu w stronę dworców PKS i PKP. Na całej długości drogi oraz na wiadukcie powstaną ciągi pieszo-rowerowe - wylicza wiceprezydent Konrad Frysztak.

Wykonawcy zapowiadają, że prace rozpoczną się od rozbiórki budynków stojących tuż za wiaduktem. Później, na odcinku od ronda Mikołajczyka do wiaduktu, będzie budowana nowa jezdnia, a następnie zostanie przebudowana istniejąca. W następnej kolejności powstanie nowa droga biegnąca wzdłuż torów do Żeromskiego oraz wjazdy na wiadukt. – Zrobimy wszystko by terminu dotrzymać i być jak najmniej uciążliwymi dla mieszkańców – zapowiedział wiceprezes firmy Budromost Grzegorz Adamus.

Wartość prac to prawie 34,5 mln zł, z czego 11,5 mln zł pochodzi z subwencji drogowej - informuje strona Urzędu Miejskiego.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft