Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-06-07; 14:07:48 | Edukacja
Letnia Akademia Minecraft zakończona
W miesiącu maju młodzież Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu uruchomiła zajęcia dla uczniów szkół podstawowych z bardzo popularnej gry Minecraft.

Wykorzystując potencjał jej specjalnej wersji: Minecraft Education Edition pokazywali, jak można nauczyć się np. języka angielskiego, matematyki (klasy młodsze) oraz programowania (klasy starsze). Odwiedzili 6 szkół podstawowych z terenu Radomia (każda z nich mogła skorzystać z tej oferty, a na dodatek, jeżeli nie mogła nas przyjąć zapraszaliśmy na zajęcia do siebie). Przeszkolili około 300 uczniów z klas od 2 do 7.

Projekt polegał na tym, że młodzież z technikum informatycznego przygotowała różne scenariusze wykorzystania tej bardzo popularnej gry, aby dzieci mogły zobaczyć, że z jej pomocą można uczyć i nauczyć się słówek z języka angielskiego, podstawowych działań matematycznych, a także programować, czyli automatyzować pracę, która bardzo często zajmowała wiele minut/godzin.

- Uczniowie szkół podstawowych jak i ich nauczyciele byli bardzo zadowoleni z zajęć, o czym świadczą ich uśmiechnięte buzie na zdjęciach. Następna Akademia już w październiku - zachęca Artur Rudnicki.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft