Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 



Aktualności
2018-06-07; 14:07:48 | Edukacja
Letnia Akademia Minecraft zakończona
W miesiącu maju młodzież Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu uruchomiła zajęcia dla uczniów szkół podstawowych z bardzo popularnej gry Minecraft.

Wykorzystując potencjał jej specjalnej wersji: Minecraft Education Edition pokazywali, jak można nauczyć się np. języka angielskiego, matematyki (klasy młodsze) oraz programowania (klasy starsze). Odwiedzili 6 szkół podstawowych z terenu Radomia (każda z nich mogła skorzystać z tej oferty, a na dodatek, jeżeli nie mogła nas przyjąć zapraszaliśmy na zajęcia do siebie). Przeszkolili około 300 uczniów z klas od 2 do 7.

Projekt polegał na tym, że młodzież z technikum informatycznego przygotowała różne scenariusze wykorzystania tej bardzo popularnej gry, aby dzieci mogły zobaczyć, że z jej pomocą można uczyć i nauczyć się słówek z języka angielskiego, podstawowych działań matematycznych, a także programować, czyli automatyzować pracę, która bardzo często zajmowała wiele minut/godzin.

- Uczniowie szkół podstawowych jak i ich nauczyciele byli bardzo zadowoleni z zajęć, o czym świadczą ich uśmiechnięte buzie na zdjęciach. Następna Akademia już w październiku - zachęca Artur Rudnicki.

Poleć artykuł swoim znajomym



Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz



powróć do strony głównej
 










Zdjęcie tygodnia

Zdjęcie z Leandro Rossi, najskuteczniejszym piłkarzem II ligi, było najbardziej pożądanym po ostatnim jesiennym meczu Radomiaka

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.








Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft