Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-08; 15:18:00 | Radom
Konsultacje z myślą o osobach niepełnosprawnych
Trwają konsultacje społeczne w sprawie programu "Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym". W przyszłym tygodniu odbędzie się otwarte spotkanie konsultacyjne dla wszystkich zainteresowanych.

Konsultacje mają na celu zebranie opinii i propozycji dotyczących ulg, jakie miałyby przysługiwać osobom niepełnosprawnym w wieku do 25 lat oraz członkom ich rodzin. O wprowadzeniu karty na wniosek prezydenta zdecydowali na ostatniej sesji radomscy radni. Teraz władze Radomia chcą stworzyć konkretną ofertę.

- Zdecydowałem o przeprowadzeniu konsultacji, ponieważ chcę, by karta jak najlepiej służyła ich posiadaczom. Zależy mi, by treść, która wypełni kartę, była dostosowana do ich oczekiwań. Chcemy wypełnić ją treścią, którą stworzymy wspólnie z radomianami. Bardzo liczę na konkretne propozycje od samych osób niepełnosprawnych, dlatego zapraszam wszystkich do udziału w konsultacjach - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Konsultacje w sprawie programu "Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym" potrwają do 21 czerwca. W czwartek odbędzie się otwarte spotkanie konsultacyjne. - Zapraszamy osoby niepełnosprawne, ich opiekunów, przedstawicieli placówek i stowarzyszeń, które zajmują się pomocą osobom z niepełnosprawnościami. Zapraszamy także przedstawicieli radomskiego biznesu. Chcemy im pokazać, jakie są potrzeby osób niepełnosprawnych, ale chcemy także pokazać, co możemy dać w zamian za zaangażowanie się w Kartę Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym. Chcemy posłuchać zarówno osób niepełnosprawnych jak i ich opiekunów, a także fachowców, którzy na co dzień zajmują się pomocą tym osobom. Głos radomian jest dla nas najważniejszy - zaznacza Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta.

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się w czwartek, 14 czerwca w foyer sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Początek o godz. 18.00.

By usprawnić proces konsultacji programu "Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym" z inicjatywny rodziców osób niepełnosprawnych została opracowana dodatkowa ankieta z konkretnymi propozycjami ulg i zniżek.

W konsultacjach społecznych mogą uczestniczyć wszyscy mieszkańcy Radomia. Wypełnioną ankietę można wysłać drogą elektroniczną na adres: konsultacje@umradom.pl lub złożyć w formie papierowej w jednym z czterech stałych punktów obsługujących konsultacje:
- Biuro Rady Miejskiej ul. Moniuszki 9,
- Biuro Obsługi Mieszkańca ul. Kilińskiego 30,
- Referat Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta (pok. 104) ul.
Żeromskiego 53,
- Centrum Organizacji Pozarządowych ul. Struga 1.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Zdjęcie z Leandro Rossi, najskuteczniejszym piłkarzem II ligi, było najbardziej pożądanym po ostatnim jesiennym meczu Radomiaka

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft