Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-08; 15:18:00 | Radom
Konsultacje z myślą o osobach niepełnosprawnych
Trwają konsultacje społeczne w sprawie programu "Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym". W przyszłym tygodniu odbędzie się otwarte spotkanie konsultacyjne dla wszystkich zainteresowanych.

Konsultacje mają na celu zebranie opinii i propozycji dotyczących ulg, jakie miałyby przysługiwać osobom niepełnosprawnym w wieku do 25 lat oraz członkom ich rodzin. O wprowadzeniu karty na wniosek prezydenta zdecydowali na ostatniej sesji radomscy radni. Teraz władze Radomia chcą stworzyć konkretną ofertę.

- Zdecydowałem o przeprowadzeniu konsultacji, ponieważ chcę, by karta jak najlepiej służyła ich posiadaczom. Zależy mi, by treść, która wypełni kartę, była dostosowana do ich oczekiwań. Chcemy wypełnić ją treścią, którą stworzymy wspólnie z radomianami. Bardzo liczę na konkretne propozycje od samych osób niepełnosprawnych, dlatego zapraszam wszystkich do udziału w konsultacjach - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Konsultacje w sprawie programu "Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym" potrwają do 21 czerwca. W czwartek odbędzie się otwarte spotkanie konsultacyjne. - Zapraszamy osoby niepełnosprawne, ich opiekunów, przedstawicieli placówek i stowarzyszeń, które zajmują się pomocą osobom z niepełnosprawnościami. Zapraszamy także przedstawicieli radomskiego biznesu. Chcemy im pokazać, jakie są potrzeby osób niepełnosprawnych, ale chcemy także pokazać, co możemy dać w zamian za zaangażowanie się w Kartę Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym. Chcemy posłuchać zarówno osób niepełnosprawnych jak i ich opiekunów, a także fachowców, którzy na co dzień zajmują się pomocą tym osobom. Głos radomian jest dla nas najważniejszy - zaznacza Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta.

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się w czwartek, 14 czerwca w foyer sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Początek o godz. 18.00.

By usprawnić proces konsultacji programu "Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym" z inicjatywny rodziców osób niepełnosprawnych została opracowana dodatkowa ankieta z konkretnymi propozycjami ulg i zniżek.

W konsultacjach społecznych mogą uczestniczyć wszyscy mieszkańcy Radomia. Wypełnioną ankietę można wysłać drogą elektroniczną na adres: konsultacje@umradom.pl lub złożyć w formie papierowej w jednym z czterech stałych punktów obsługujących konsultacje:
- Biuro Rady Miejskiej ul. Moniuszki 9,
- Biuro Obsługi Mieszkańca ul. Kilińskiego 30,
- Referat Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta (pok. 104) ul.
Żeromskiego 53,
- Centrum Organizacji Pozarządowych ul. Struga 1.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft