Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-08; 15:49:53 | Radom
Miejski odcinek krajowej siódemki zostanie sfinansowany przez GDDKiA?
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce przekazać pieniądze na remont miejskiego odcinka krajowej "siódemki".

Parlamentarzyści wraz z wicewojewoda mazowieckim Arturem Standowiczem spotkali się z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Podczas spotkania posłowie otrzymali deklaracje, że GDDKiA jest w stanie przekazać pieniądz na remont miejskiego odcinka krajowej "siódemki". Przeniesienie ruchu na powstającą zachodnią obwodnicę Radomia spowoduje, że odcinek krajowej "siódemki" od Jedlińska, przez Radom i dalej w kierunku węzła Radom-Południe zostanie zdegradowany do stopnia drogi wojewódzkiej. Oznacza to, że na odcinku miejskim, za utrzymanie drogi odpowiadał będzie prezydent miasta.

Żeby jednak powyższe się sprawdziło, wniosek w tej sprawie jak najszybciej musi złożyć prezydent Radomia. - poinformowali parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, Wojciech Skurkiewicz, Andrzej Kosztowniak i Anna Kwiecień.

Podczas piątkowej konferencji wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz podkreślił: - Miejski odcinek jest mocno wyeksploatowany, zwłaszcza w południowej części. Jest wstępna deklaracja, że GDDKiA jest w stanie ze środków budżetowych przekazać na remont tej drogi około 20 milionów złotych. Musimy myśleć o tym, by remont mógł odbyć się już w 2019 roku. Apelujemy zatem do prezydenta, by złożył odpowiedni wniosek w tej sprawie. Jeżeli w najbliższych dniach prezydent nie złoży takiego wniosku, możemy pożegnać się z naszymi ustaleniami.

inf. radioplus.com.pl
Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft