Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-08; 15:57:28 | Radom
Przed nami nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej
- W przyszłym tygodniu zostanie rozstrzygnięty przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego. Prace ruszą za kilka tygodni - zapowiada prezydent Radosław Witkowski. Najpierw radni muszą jednak wyrazić zgodę na wprowadzenie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Będzie też mowa o inwestycji koniecznej do wydłużenia pasa startowego lotniska na Sadkowie

Dziś prezydent skierował do przewodniczącego Rady Miejskiej wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji. Zgodnie z przygotowanym projektem uchwały, plan wydatków związanych z realizacją tej inwestycji na lata 2019 i 2020 ma zostać zwiększony o ponad 22 miliony złotych.

Na tej samej sesji prezydent zaproponuje także wprowadzenie do budżetu miasta nowego zadania, jakim ma być przebudowa odcinka drogi powiatowej, położonej tuż za lotniskiem na Sadkowie. To inwestycja niezbędna do tego, by móc wydłużyć pas startowy. W związku z tym będzie też głosowana uchwała w sprawie wyrażenia zgody na przejęcie zadania przebudowy wspomnianego odcinka drogi powiatowej przez Gminę Miasta Radomia od Powiatu Radomskiego.

Radni zajmą się także propozycją ponownego zabezpieczenia pieniędzy na rewitalizację zabytkowej Rogatki u zbiegu ulic Malczewskiego i
Kelles-Krauza - informuje Janusz Kalinowski z Kancelarii Prezydenta.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft