Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-06-11; 12:56:41 | Radom
Pieniądze na OSA rozdane. Radom poza listą...
128 gmin na Mazowszu, w tym wiele w regionie radomskim, skorzysta na programie budowy Otwartych Stref Aktywności. - Dziękuję wszystkim za rzetelnie i profesjonalnie przygotowane projekty. Martwi to, że poza tą listą znalazł się Radom. Wniosek odpadł już na etapie oceny formalnej. Jest to wielki ból, że prezydent i jego współpracownicy nie są w stanie przygotować tak prostych wniosków - mówił wiceminister, Wojciech Skurkiewicz.

Wójtom gmin, które otrzymały dofinansowanie, m.in. Pawłowi Dziewitowi z Gozdu, Markowi Klimkowi z Potworowa, Kamilowi Dziewierzowi z Jedlińska, Karolowi Burkowi z Rzeczniowa, gratulacje złożyli m.in. posłowie Wojciech Skurkiewicz, Anna Kwiecień i Andrzej Kosztowniak. Podkreślili, że temat zdrowia i dofinansowanie podobnych inwestycji jest bardzo ważny i kolejne programy oraz konkursy będą ogłaszane w najbliższych tygodniach. Przypomnijmy, że na program pieniądze zostały przeznaczone z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wojciech Skurkiewicz na koniec dodał, że spośród 750 gmin, Radom nie znalazł się w wykazie miejscowości, w których takie strefy powstaną. - Jak to jest, że nasze miasto znalazło się wśród 70 gmin, których wnioski nie spełniały wymogów formalnych. To wielki ból. Pytam więc, co robi prezydent, jego współpracownicy, skoro nie są w stanie przygotować prostych wniosków spełniających wymogi formalne - podsumował poseł, Wojciech Skurkiewicz.

Urząd Miejski wystosował komunikat na powyższy temat: - W ramach program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym "Otwarte Strefy Aktywności" miasto występowało o dofinansowanie trzech zadań. Były to: utworzenie terenów rekreacji i wypoczynku w dzielnicy Michałów (50 tys. złotych), street workout na osiedlu Południe (25 tys. złotych) i siłownia zewnętrzna w parku na Glinicach (25 tys. złotych). Jeśli chodzi o park na Michałowie, nasz wniosek został wycofany, ponieważ w międzyczasie na tzw. małą architekturę uzyskaliśmy z funduszy unijnych 315 tys. złotych, czyli ponad 6 razy więcej niż moglibyśmy otrzymać z programu OSA. Trzeba tu pamiętać, że zgodnie z warunkami konkursów, nie można korzystać z dofinansowania z dwóch różnych źródeł - informuje Kancelaria Prezydenta. - Jeśli chodzi o prace na Południu, to dopiero w trakcie konkursu Ministerstwo Sportu doprecyzowało regulamin decydując, że zadania związane ze street workoutem nie będą dofinansowywane. W przypadku siłowni w Parku na Glinicach, zgodnie z prośbą ministerstwa uzupełniliśmy dokumentację o stoliki do gier edukacyjnych i ławek parkowych. Mimo to nie otrzymaliśmy w tej sprawie żadnej zwrotnej informacji. Warto przypomnieć, że miasto skutecznie zabiega o pieniądze na sportową infrastrukturę. W zeszłym roku pozyskaliśmy z Ministerstwa Sportu prawie 2,5 mln złotych na obiekty sportowe. Były to: remont sali gimnastycznej w PSP 9, budowa boiska wielofunkcyjnego przy PSP 28 i budowa hali sportowe przy PSP nr 15 - podkreśla Katarzyna Piechota - Kaim.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft