Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-11; 12:56:41 | Radom
Pieniądze na OSA rozdane. Radom poza listą...
128 gmin na Mazowszu, w tym wiele w regionie radomskim, skorzysta na programie budowy Otwartych Stref Aktywności. - Dziękuję wszystkim za rzetelnie i profesjonalnie przygotowane projekty. Martwi to, że poza tą listą znalazł się Radom. Wniosek odpadł już na etapie oceny formalnej. Jest to wielki ból, że prezydent i jego współpracownicy nie są w stanie przygotować tak prostych wniosków - mówił wiceminister, Wojciech Skurkiewicz.

Wójtom gmin, które otrzymały dofinansowanie, m.in. Pawłowi Dziewitowi z Gozdu, Markowi Klimkowi z Potworowa, Kamilowi Dziewierzowi z Jedlińska, Karolowi Burkowi z Rzeczniowa, gratulacje złożyli m.in. posłowie Wojciech Skurkiewicz, Anna Kwiecień i Andrzej Kosztowniak. Podkreślili, że temat zdrowia i dofinansowanie podobnych inwestycji jest bardzo ważny i kolejne programy oraz konkursy będą ogłaszane w najbliższych tygodniach. Przypomnijmy, że na program pieniądze zostały przeznaczone z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wojciech Skurkiewicz na koniec dodał, że spośród 750 gmin, Radom nie znalazł się w wykazie miejscowości, w których takie strefy powstaną. - Jak to jest, że nasze miasto znalazło się wśród 70 gmin, których wnioski nie spełniały wymogów formalnych. To wielki ból. Pytam więc, co robi prezydent, jego współpracownicy, skoro nie są w stanie przygotować prostych wniosków spełniających wymogi formalne - podsumował poseł, Wojciech Skurkiewicz.

Urząd Miejski wystosował komunikat na powyższy temat: - W ramach program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym "Otwarte Strefy Aktywności" miasto występowało o dofinansowanie trzech zadań. Były to: utworzenie terenów rekreacji i wypoczynku w dzielnicy Michałów (50 tys. złotych), street workout na osiedlu Południe (25 tys. złotych) i siłownia zewnętrzna w parku na Glinicach (25 tys. złotych). Jeśli chodzi o park na Michałowie, nasz wniosek został wycofany, ponieważ w międzyczasie na tzw. małą architekturę uzyskaliśmy z funduszy unijnych 315 tys. złotych, czyli ponad 6 razy więcej niż moglibyśmy otrzymać z programu OSA. Trzeba tu pamiętać, że zgodnie z warunkami konkursów, nie można korzystać z dofinansowania z dwóch różnych źródeł - informuje Kancelaria Prezydenta. - Jeśli chodzi o prace na Południu, to dopiero w trakcie konkursu Ministerstwo Sportu doprecyzowało regulamin decydując, że zadania związane ze street workoutem nie będą dofinansowywane. W przypadku siłowni w Parku na Glinicach, zgodnie z prośbą ministerstwa uzupełniliśmy dokumentację o stoliki do gier edukacyjnych i ławek parkowych. Mimo to nie otrzymaliśmy w tej sprawie żadnej zwrotnej informacji. Warto przypomnieć, że miasto skutecznie zabiega o pieniądze na sportową infrastrukturę. W zeszłym roku pozyskaliśmy z Ministerstwa Sportu prawie 2,5 mln złotych na obiekty sportowe. Były to: remont sali gimnastycznej w PSP 9, budowa boiska wielofunkcyjnego przy PSP 28 i budowa hali sportowe przy PSP nr 15 - podkreśla Katarzyna Piechota - Kaim.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft