Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-06-12; 09:04:17 | Kultura
Ruszają Radomskie Zawieruchy 2018
Już w środę, 13 czerwca, na scenie Obozisko, rozpocznie się Festiwal Muzyki Tradycyjnej.

Spotkania zapoczątkują się na scenie Obozisko przy ul. Śniadeckich 2 warsztatami tańca „Wprowadzenie w oberka”, które poprowadzi Robert Czesław Pióro z Radomia.

W czwartek, 14 czerwca, w godz. 18–20, w Galerii „Łaźnia”, ul. Traugutta 31/33 odbędzie się debata „Czy Radomskie ma własne tradycje?”. Organizatorem będzie Stowarzyszenie „Droga Mleczna”. W dyskusji udział wezmą Marcin Kępa, Robert Czesław Pióro, Sebastian Równy, Maciej Żurek, a poprowadzi ją Justyna Dąbrowska

o godz. 20.30 w „Naszej Szkapie” przy ul. Dowkontta 2/4 odbędzie się Pohulanka. Na skrzypcach zagrają Mateusz Niwiński i Maciej Żurek

W piatek, 15 czerwca o godz. 17.30 w Studio fotografii „Avalon”, ul. Żeromskiego 49 zaplanowano „Ober jam session” ze skrzypkiem Maciejem Żurkiem, uczniem Jana Gacy z Przystałowic Małych. O godz. 19 na ul. Żeromskiego odbędzie się "Muzykanckie granie w miejskiej scenerii". O godz. 20 Pohulanka u Winowajców (ul. Curie-Skłodowskiej 4). Zagrają i zaśpiewają Katarzyna Zedel, Stefan Gaca, Sylwester Gajda z Radomia, Mateusz Niwiński oraz Maciej Żurek.

W sobotę, od godz. 9 na targowisku Korej odbedzie się Pograjka na Korei. Od godz. 15 na ul. Żeromskiego Happening „Muzykanci w rikszy, tancerze gdzie wola”.

O godz. 15 Klub Środowisk Twórczych „Łaźnia”, ul. Żeromskiego 56, gościć będzie uczestników konkursu śpiewaczego „Szansa na Oskara” a od godz. 18 koncertu wieńczącego konkurs. O godz. 20 na scenie Obozisko „Zawirowania taneczne” – koncert do tańca wieńczący Festiwal.

Udział w warsztatach jest bezpłatny; obowiązują zapisy: oberekradomski@gmail.com)

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft