Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-12; 09:04:17 | Kultura
Ruszają Radomskie Zawieruchy 2018
Już w środę, 13 czerwca, na scenie Obozisko, rozpocznie się Festiwal Muzyki Tradycyjnej.

Spotkania zapoczątkują się na scenie Obozisko przy ul. Śniadeckich 2 warsztatami tańca „Wprowadzenie w oberka”, które poprowadzi Robert Czesław Pióro z Radomia.

W czwartek, 14 czerwca, w godz. 18–20, w Galerii „Łaźnia”, ul. Traugutta 31/33 odbędzie się debata „Czy Radomskie ma własne tradycje?”. Organizatorem będzie Stowarzyszenie „Droga Mleczna”. W dyskusji udział wezmą Marcin Kępa, Robert Czesław Pióro, Sebastian Równy, Maciej Żurek, a poprowadzi ją Justyna Dąbrowska

o godz. 20.30 w „Naszej Szkapie” przy ul. Dowkontta 2/4 odbędzie się Pohulanka. Na skrzypcach zagrają Mateusz Niwiński i Maciej Żurek

W piatek, 15 czerwca o godz. 17.30 w Studio fotografii „Avalon”, ul. Żeromskiego 49 zaplanowano „Ober jam session” ze skrzypkiem Maciejem Żurkiem, uczniem Jana Gacy z Przystałowic Małych. O godz. 19 na ul. Żeromskiego odbędzie się "Muzykanckie granie w miejskiej scenerii". O godz. 20 Pohulanka u Winowajców (ul. Curie-Skłodowskiej 4). Zagrają i zaśpiewają Katarzyna Zedel, Stefan Gaca, Sylwester Gajda z Radomia, Mateusz Niwiński oraz Maciej Żurek.

W sobotę, od godz. 9 na targowisku Korej odbedzie się Pograjka na Korei. Od godz. 15 na ul. Żeromskiego Happening „Muzykanci w rikszy, tancerze gdzie wola”.

O godz. 15 Klub Środowisk Twórczych „Łaźnia”, ul. Żeromskiego 56, gościć będzie uczestników konkursu śpiewaczego „Szansa na Oskara” a od godz. 18 koncertu wieńczącego konkurs. O godz. 20 na scenie Obozisko „Zawirowania taneczne” – koncert do tańca wieńczący Festiwal.

Udział w warsztatach jest bezpłatny; obowiązują zapisy: oberekradomski@gmail.com)

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft