Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-12; 11:55:29 | Radomski
Plac Jana Pawła II nadał charakter centrum Wierzbicy
W niedzielę odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi, poświęcenie i oddanie do użytku Placu Jana Pawła II w Wierzbicy.

W uroczystości wziął udział m.in. Marszałek woj. mazowieckiego – Adam Struzik, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego – Bożenna Pacholczak, Radny Powiatu Radomskiego – Robert Dobosz, Proboszcz naszej parafii – ks. dr Julian Sobczyk, Wójt Gminy Zdzisław Dulias, Sekretarz Renata Leśniewska, Sołtys sołectwa Wierzbica – Stanisław Rafalski oraz miejscowi radni.

– Cztery lata temu, gdy byłem w Wierzbicy, widok tego centrum był smutny. Dziś mogę powiedzieć, że jest to piękna przestrzeń, nadaje charakter temu miejscu, gminy nie wiejskiej, ale nawet miejskiej. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że pozytywnie zmieniamy otoczenie wokół, że są ludzie, którym chce się pracować i chce się tą rzeczywistość zmieniać pozytywnie, że myślą w kategoriach wspólnego działania i wspólnego służenia na rzecz całej wspólnoty gminy Wierzbica – powiedział marszałek Adam Struzik.

– Udało nam się wspólnie z mieszkańcami, wiele rzeczy już osiągnąć. Udało nam się również dzięki samorządowi woj. mazowieckiego. Od 20 lat mówiło się o przebudowie Placu Jana Pawła II w Wierzbicy. Jednak tylko się mówiło, a teraz wreszcie mamy nowy plac. Cieszę się, że w osobach obecnego zarządu województwa, znalazłem wielu partnerów, którzy chcieli pomóc. Tak jak cztery lata temu obiecaliśmy, że to zrobimy, to dziś jest tego efekt – dodał Wójt Zdzisław Dulias.

Koszt całej inwestycji realizowanej przez Urząd Marszałkowski wraz z Gminą Wierzbica wyniósł 2 797 694,40 zł, z czego:
- Przebudowa skrzyżowania dróg wojewódzkich nr 744 i 727 – 2 593 097,00 zł (Urząd Marszałkowski)
- Przebudowa parkingów na działkach gminnych przy drodze wojewódzkiej nr 744 – 109 486,00 zł (Gmina Wierzbica)
Przebudowa oświetlenia ulicznego – 95 111,40 zł (Gmina Wierzbica)

inf. wierzbica.pl
Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft