Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-14; 14:59:25 | Radom
W ZST powstanie nowoczesna pracownia OZE
W Zespole Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Radomiu powstaje nowy kierunek kształcenia przygotowujący do zawodu przyszłych techników urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. W ramach współpracy z PGE Energia Odnawialna szkolna pracownia zostanie wyposażona specjalistyczny, bardzo nowoczesny sprzęt, stanowiący podstawę do praktycznego kształcenia w zawodzie.

Zakupione zostaną m.in. zestawy edukacyjne z wbudowanym modułem fotowoltaicznym, kolektorem słonecznym, turbiną wiatrową i turbiną wodną. W szkole zamontowane zostanie też pompa ciepła i zestaw szkoleniowy dotyczący magazynowania energii.

Utworzenie nowego kierunku kształcenia jest związane z rosnącym zapotrzebowaniem na specjalistów z dziedziny odnawialnych źródeł energii (OZE). Jest to też doskonały przykład współpracy nauki z biznesem na rzecz wypełnienia luki kadrowej jaką obecnie obserwujemy w segmencie elektroenergetyki. Podobną współpracę jak ze szkołą w Radomiu PGE Energia Odnawialną nawiązało z placówkami w Opolu, Siedlcach, Wejherowie, Gorlicach, Zgorzelcu i Ustrzykach Dolnych.
Ukończenie w Zespole Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Radomiu umożliwi absolwentom specjalizację w zakresie montażu i eksploatacji systemów energetyki odnawialnej m.in. energetyki słonecznej, wiatrowej, czy biomasowej.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft