Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-14; 14:59:25 | Radom
W ZST powstanie nowoczesna pracownia OZE
W Zespole Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Radomiu powstaje nowy kierunek kształcenia przygotowujący do zawodu przyszłych techników urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. W ramach współpracy z PGE Energia Odnawialna szkolna pracownia zostanie wyposażona specjalistyczny, bardzo nowoczesny sprzęt, stanowiący podstawę do praktycznego kształcenia w zawodzie.

Zakupione zostaną m.in. zestawy edukacyjne z wbudowanym modułem fotowoltaicznym, kolektorem słonecznym, turbiną wiatrową i turbiną wodną. W szkole zamontowane zostanie też pompa ciepła i zestaw szkoleniowy dotyczący magazynowania energii.

Utworzenie nowego kierunku kształcenia jest związane z rosnącym zapotrzebowaniem na specjalistów z dziedziny odnawialnych źródeł energii (OZE). Jest to też doskonały przykład współpracy nauki z biznesem na rzecz wypełnienia luki kadrowej jaką obecnie obserwujemy w segmencie elektroenergetyki. Podobną współpracę jak ze szkołą w Radomiu PGE Energia Odnawialną nawiązało z placówkami w Opolu, Siedlcach, Wejherowie, Gorlicach, Zgorzelcu i Ustrzykach Dolnych.
Ukończenie w Zespole Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Radomiu umożliwi absolwentom specjalizację w zakresie montażu i eksploatacji systemów energetyki odnawialnej m.in. energetyki słonecznej, wiatrowej, czy biomasowej.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft