Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-06-14; 15:22:09 | Radomski
Poznaliśmy najlepszych policjantów ruchu drogowego na Mazowszu
Mł.asp. Karol Głogowski z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz mł.asp. Paweł Olkowicz z Komendy Powiatowej w Garwolinie będą reprezentować KWP zs. w Radomiu w ogólnopolskim finale "Policjant Ruchu Drogowego", który pod koniec września odbędzie się w Krakowie.

Od środy trwały eliminacje wojewódzkie. Do rywalizacji o tytuł najlepszego mazowieckiego policjanta pionu ruchu drogowego stanęło 29 funkcjonariuszy, którzy wcześniej wygrali eliminacje na szczeblu komend miejskich i powiatowych. .

Nad organizacją zawodów i ich sprawnym przebiegiem czuwali funkcjonariusze z Wydziału ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Po części oficjalnej, 29 mazowieckich funkcjonariuszy rozpoczęło zmagania o zaszczytny tytuł najlepszego policjanta mazowieckiej „drogówki”. Musieli zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności w 6 konkurencjach. W pierwszym etapie drogi do zwycięstwa, mundurowi zmierzyli się w kierowaniu ruchem drogowym na jednym z radomskich skrzyżowań, następnie w teście ze znajomości przepisów ruchu drogowego, prawa wykroczeń oraz wybranych przepisów służbowych. Tuż po jego napisaniu, policjanci rywalizowali ze sobą w jeździe sprawnościowej motocyklem służbowym i samochodem osobowym po wyznaczonym torze. Następnego dnia zawodnicy musieli wykazać się umiejętnościami strzeleckimi z broni służbowej oraz praktycznymi umiejętnościami udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych

Po wszystkich konkurencjach komisja wyłoniła finalistów. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbyło się dzisiaj na placu przed głównym wejściem do Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Najlepszym gratulował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu insp.Marek Świszcz. I tak: I miejsce zajął reprezentant Komendy Miejskiej Policji w Radomiu - mł.asp. Karol Głogowski; II miejsce zajął reprezentant Komendy Powiatowej w Garwolinie - mł.asp. Paweł Olkowicz, a III miejsce zajął reprezentant Komendy Miejskiej Policji w Radomiu - asp. Daniel Piotrowski

Teraz dwóch najlepszych mazowieckich funkcjonariuszy ruchu drogowego reprezentować będzie nasze województwo w finale ogólnopolskim - informuje mazowiecka policja.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft