Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-14; 15:22:09 | Radomski
Poznaliśmy najlepszych policjantów ruchu drogowego na Mazowszu
Mł.asp. Karol Głogowski z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz mł.asp. Paweł Olkowicz z Komendy Powiatowej w Garwolinie będą reprezentować KWP zs. w Radomiu w ogólnopolskim finale "Policjant Ruchu Drogowego", który pod koniec września odbędzie się w Krakowie.

Od środy trwały eliminacje wojewódzkie. Do rywalizacji o tytuł najlepszego mazowieckiego policjanta pionu ruchu drogowego stanęło 29 funkcjonariuszy, którzy wcześniej wygrali eliminacje na szczeblu komend miejskich i powiatowych. .

Nad organizacją zawodów i ich sprawnym przebiegiem czuwali funkcjonariusze z Wydziału ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Po części oficjalnej, 29 mazowieckich funkcjonariuszy rozpoczęło zmagania o zaszczytny tytuł najlepszego policjanta mazowieckiej „drogówki”. Musieli zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności w 6 konkurencjach. W pierwszym etapie drogi do zwycięstwa, mundurowi zmierzyli się w kierowaniu ruchem drogowym na jednym z radomskich skrzyżowań, następnie w teście ze znajomości przepisów ruchu drogowego, prawa wykroczeń oraz wybranych przepisów służbowych. Tuż po jego napisaniu, policjanci rywalizowali ze sobą w jeździe sprawnościowej motocyklem służbowym i samochodem osobowym po wyznaczonym torze. Następnego dnia zawodnicy musieli wykazać się umiejętnościami strzeleckimi z broni służbowej oraz praktycznymi umiejętnościami udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych

Po wszystkich konkurencjach komisja wyłoniła finalistów. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbyło się dzisiaj na placu przed głównym wejściem do Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Najlepszym gratulował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu insp.Marek Świszcz. I tak: I miejsce zajął reprezentant Komendy Miejskiej Policji w Radomiu - mł.asp. Karol Głogowski; II miejsce zajął reprezentant Komendy Powiatowej w Garwolinie - mł.asp. Paweł Olkowicz, a III miejsce zajął reprezentant Komendy Miejskiej Policji w Radomiu - asp. Daniel Piotrowski

Teraz dwóch najlepszych mazowieckich funkcjonariuszy ruchu drogowego reprezentować będzie nasze województwo w finale ogólnopolskim - informuje mazowiecka policja.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft