Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-21; 12:19:23 | Kultura
Filmy, gwiazdy i napad na bank na Kameralnym Lecie
Tegoroczna edycja festiwalu to aż trzy programy edukacyjne dla młodzieży, trzy konkursy filmowe, liczni goście z zagranicy i mnóstwo wydarzeń towarzyszących - w tym widowiskowe wydarzenia plenerowe.

Jedno jest pewne - będzie intensywnie! Zaczynamy już w niedzielę 1 lipca huczną paradą, rodzinnym piknikiem filmowym i koncertem policyjnej orkiestry. Zmieści się całe miasto - zachęcają organizatorzy.

Uroczysta parada wyruszy tradycyjnie spod siedziby Komendy Wojewódzkiej Policji przy ul. 11 Listopada 37/59, 1 lipca, w niedzielę o godz. 17.30. Udział potwierdziły Radomskie Klasyki z ich zabytkowymi autami. Będą również goście specjalni z USA, ale to na razie niespodzianka. Parada ląduje przed Urzędem Miasta przy ul. Żeromskiego, gdzie na mieszkańców Radomia czeka kameralny piknik filmowy z atrakcjami dla całych rodzin. O godz. 19.00 wydarzenie przenosi się do Muszli Koncertowej w Parku Kościuszki. Tam będzie można posłuchać Katarzyny Bochyńskiej-Wojdył, która wystąpi w towarzystwie Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

- KAMERALNE LATO na tydzień przemieni Radom w mazowiecką stolicę filmu - mówi Karolina Adamczyk z American Corner Radom, dyrektor festiwalu. - W tym roku proponujemy sporo wydarzeń, które będą widoczne w przestrzeniach i na ulicach miasta. KAMERALNE LATO to mądra rozrywka dla całych rodzin, a wątki edukacyjne są nam podczas tej edycji szczególnie bliskie. Już podczas pikniku będzie okazja do poszerzenia wiedzy na temat filmu, czy wzięcia udziału w całej serii animacji oraz zabaw dla dzieci.

Jeszcze tego samego dnia odbędą się pierwsze festiwalowe projekcje - w Audytorium (ul. Curie-Skłodowskiej 4) zobaczymy filmy z Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK. Start o godz. 21.30. Konkurs Filmów Niezależnych zaplanowano na środę (4 lipca), a Konkurs Główny na czwartek i piątek (5-6 lipca). Oba konkursy odbędą się w nowym centrum festiwalowym - Kinie ELEKTROWNIA przy ul. Kopernika 1.

Scena pełna napięcia rozegra się przy ul. Żeromskiego 43/45 w środę (4 lipca) między godz. 17.00 a 21.30. Za sprawą rekonstruktorów cofniemy się do lat 40. XX. wieku, do czasów okupacji niemieckiej. Anna Mucha i Marek Braun wcielą się w role konspiratorów, którzy dokonują historycznego napadu na niemiecki bank. Strategia działania żołnierzy polskiego państwa podziemnego jest solidna i dobrze przemyślana, lecz jak to bywa w takich przypadkach, nie wszystko potoczy się zgodnie z planem. W widowisku wykorzystana zostanie oryginalna broń strzelecka z epoki oraz zabytkowe pojazdy.

Scena specjalna to okazja by zobaczyć, jak w rzeczywistości powstają efektowne filmy historyczne. Stąd profesjonalna opieka artystyczna Bartosza M. Kowalskiego (reżyseria) i Arkadiusza Tomiaka (zdjęcia). Autorem scenariusza jest Przemysław Bednarczyk. Nowoczesny sprzęt dostarczy CANON. Partnerem przedsięwzięcia jest Wytwórnia Filmów i Widowisk Historycznych „WiS".

Po każdym pokazie filmów konkursowych będzie można porozmawiać z ich twórcami, festiwalowymi gośćmi i jurorami. Natomiast Akademia Zawodowców będzie okazją do spotkań w kameralnym gronie z członkami tegorocznego jury Konkursu Głównego. Autor zdjęć filmowych Arkadiusz Tomiak opowie o specyfice pracy na planie filmu fabularnego. Janusz Chabior wyjaśni różnicę w pracy nad długą i krótką formą filmową z perspektywy aktora. Joanna Kos-Krauze podzieli się swoimi refleksjami na temat partnerstwa w procesie twórczym. Wszystkie spotkania odbędą się w ELEKTROWNI.

Na mieszkańców Radomia czeka jeszcze wiele innych atrakcji: pokaz plenerowy gorąco przyjętego podczas ostatniego festiwalu w Gdyni filmu Łukasza Palkowskiego „Najlepszy” z Jakubem Gierszałem w roli głównej (wtorek), pięć koncertów, panele dyskusyjne, debaty branżowe. Równolegle trwać będą międzynarodowe warsztaty i spotkania edukacyjne. Wszystko zwieńczone zostanie uroczystą galą, podczas której poznamy laureatów konkursów filmowych i dowiemy się, kto zdobędzie ZŁOTEGO ŁUCZNIKA - nagrodę główną ufundowaną przez prezydenta Radomia.

Pełny program imprezy można sprawdzić na stronie: https://kameralnelato.pl/program-2018.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft