Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-22; 10:05:41 | Radom
Więcej miejsc dla dzieci
Zakończyła się budowa filii żłobka przy ul. Michałowskiej. Przy okazji powstało też zaplecze sportowe dla korzystających z boiska piłkarskiego.

- To inwestycja, którą zrealizowaliśmy w ramach programu „Radom dla Młodych”. Wkrótce do użytku oddamy także nowe przedszkole przy ulicy Kilińskiego, gdzie będzie 250 miejsc dla najmłodszych radomian. W ten sposób wychodzimy naprzeciw potrzebom młodych rodzin, które chcą jak najszybciej powrócić na rynek pracy, a to często zależy właśnie od możliwości zapewnienia dziecku opieki - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Parterowy budynek przy ulicy Michałowskiej ma ponad 860 metrów kwadratowych powierzchni, z czego ponad połowę zajmuje filia żłobka. - Powstały dwie sale dziennego pobytu dla dwóch grup liczących po 25 dzieci. Sale posiadają własne, odrębne węzły sanitarne oraz możliwość bezpośredniego wyjścia na plac zabaw. Jest również jadalnia i zaplecze kuchenne, pomieszczenia gospodarcze, magazynowe i administracyjne oraz szatnie dla dzieci i poczekalnia dla rodziców. Obiekt jest w pełni przystosowany do użytkowania przez osoby niepełnosprawne - wylicza wiceprezydent Konrad Frysztak.

Wejście do części sportowej znajduje się od strony istniejących boisk przy PSP nr 6. W budynku znajdują się cztery szatnie wraz z węzłami sanitarnymi, w tym z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych, a także pokój trenerów i pokój medyczny.

Inwestycja kosztowała 4 mln 250 tys. złotych. Miasto otrzymało dofinansowanie na roboty budowalne w części żłobkowej w kwocie ok. 415.000 zł w ramach projektu „Mamo, Tato, Wracaj do Pracy !” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020 - informuje Urząd Miejski w Radomiu.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft