Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-22; 10:05:41 | Radom
Więcej miejsc dla dzieci
Zakończyła się budowa filii żłobka przy ul. Michałowskiej. Przy okazji powstało też zaplecze sportowe dla korzystających z boiska piłkarskiego.

- To inwestycja, którą zrealizowaliśmy w ramach programu „Radom dla Młodych”. Wkrótce do użytku oddamy także nowe przedszkole przy ulicy Kilińskiego, gdzie będzie 250 miejsc dla najmłodszych radomian. W ten sposób wychodzimy naprzeciw potrzebom młodych rodzin, które chcą jak najszybciej powrócić na rynek pracy, a to często zależy właśnie od możliwości zapewnienia dziecku opieki - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Parterowy budynek przy ulicy Michałowskiej ma ponad 860 metrów kwadratowych powierzchni, z czego ponad połowę zajmuje filia żłobka. - Powstały dwie sale dziennego pobytu dla dwóch grup liczących po 25 dzieci. Sale posiadają własne, odrębne węzły sanitarne oraz możliwość bezpośredniego wyjścia na plac zabaw. Jest również jadalnia i zaplecze kuchenne, pomieszczenia gospodarcze, magazynowe i administracyjne oraz szatnie dla dzieci i poczekalnia dla rodziców. Obiekt jest w pełni przystosowany do użytkowania przez osoby niepełnosprawne - wylicza wiceprezydent Konrad Frysztak.

Wejście do części sportowej znajduje się od strony istniejących boisk przy PSP nr 6. W budynku znajdują się cztery szatnie wraz z węzłami sanitarnymi, w tym z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych, a także pokój trenerów i pokój medyczny.

Inwestycja kosztowała 4 mln 250 tys. złotych. Miasto otrzymało dofinansowanie na roboty budowalne w części żłobkowej w kwocie ok. 415.000 zł w ramach projektu „Mamo, Tato, Wracaj do Pracy !” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020 - informuje Urząd Miejski w Radomiu.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft