Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-23; 04:12:14 | Radomski
LGD "Razem dla Radomki" przyznała blisko 300 tysięcy złotych!
Place zabaw, siłownie na powietrzne, wydanie płyt muzycznych, budowa altan, zakup strojów ludowych, realizacja warsztatów, szkoleń i wydarzeń artystycznych i sportowych, czy też promocja dziedzictwa kulinarnego - to tylko niektóre z pomysłów, na których realizację Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" przekazała 289 817,00 zł.Umowy z organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury, które będą realizować 17 dofinansowanych zadań zostały podpisane w Gminnym Ośrodku Kultury w Wieniawie. Wsparcie jakie otrzymały organizacje wyniosło od 5 800 zł do 32 000,00 zł na projekt. Projekty te realizowane będą do 30 października 2018 roku.

Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" w/w środki finansowe dla projektów grantowych przekazała w ramach funduszy unijnych w ramach Poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla naboru tematycznego pn. "Promocja i rozwój obszarów wiejskich". Spotkanie związane z podpisaniem umów, uzupełnione zostało o szkolenie, podczas którego zaprezentowane zostały zasady prowadzenia i rozliczania projektów przez Grantobiorców.

Zakres rzeczowy projektów mieści się w wykazanym w ogłoszeniu działaniach związanych z aktywizacją przedstawicieli społeczności lokalnych, poprzez: realizację inicjatyw związanych z budową niekomercyjnej infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej, poprzez organizację szkoleń, warsztatów, wydarzeń sportowych, zdobywania nowych kwalifikacji, organizacji wydarzeń kulturalnych i sportowych, integracyjnych. Podejmowania inicjatyw związanych z przygotowaniem wydawnictw publikacji materiałów promocyjnych, czy promocją dziedzictwa kulturowego oraz realizacją małych inwestycji podnoszących jakość życia mieszkańców. Wszystkie projekty cechuje brak komercyjności, są one bezpłatne dla uczestników i odbiorców pośrednich, od których nie są pobierane opłaty

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft