Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-25; 10:34:45 | Kultura
Radomska Nagroda Kulturalna wręczona
Waldemar Dolecki - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr” został Laureatem Radomskiej Nagrody Kulturalnej za działalność w 2017 roku. Wyróżnienie odebrał z rąk prezydenta Radosława Witkowskiego podczas pikniku historycznego „Witryna Radomskiego Czerwca ‘76” zorganizowanego w ramach obchodów 42. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec '76.

- Jestem zaskoczony tym wyróżnieniem, bo Miejski Ośrodek Kultury "Amfiteatr" jest dopiero na początku swojej drogi. Radomianie powoli zaczynają pozytywnie odpowiadać na to co robimy, ale to dopiero początek. Ja traktuję tę nagrodę jako inwestycję w przyszłość. To zaskoczenie, choć bardzo miłe i bardzo się z niego cieszę. Dziękuję za to wyróżnienie kapiule i dziękuję przede wszystkim całemu mojemu zespołowi, który bardzo intensywnie pracuje na pozytywne zmiany w naszej placówce - powiedział Waldemar Dolecki, dyrektor MOK "Amfiteatr" w Radomiu.

Radomska Nagroda Kulturalna jest przyznawana twórcom, autorom lub organizatorom największego wydarzenia kulturalnego minionego roku lub animatorom życia kulturalnego i osobom, które poprzez swoją działalność kształtują wizerunek Radomia i przyczyniają się do utrzymania jego pozycji na mapie kulturalnej kraju.

- Rok 2017 to bardzo dobry rok dla radomskiej kultury. Choć my już myślimy o tym co przed nami, bo chcemy, by radomska kultura była nośnikiem promocji naszego miasta. Stąd projekty i pomysły budowy Radomskiego Centrum Kultury czy organizacji festiwalu wolności - mówił prezydent Radosław Witkowski.

Tegoroczny laureat kształtuje nowoczesny, otwarty charakter instytucji jaką jest Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”. W krótkim czasie w „Kuźni Artystycznej" zbudował prężnie działający ośrodek edukacji kulturalnej. Poprzez współpracę z Mazowieckim Instytutem Kultury promuje Radom na Mazowszu. Konsekwentnie stara się też pokazywać, że kultura to nie tylko impresariat. W 2017 roku jego sztandarowym projektem była trwająca dwa miesiące „Fosa pełna kultury”, która stała się miejscem integracji międzypokoleniowej i dzielnicowej.

Waldemar Dolecki otrzymał nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych, której fundatorem była Galeria Słoneczna. Do laureata trafiła też statuetka z brązu autorstwa rzeźbiarza Jarosława Pajka - informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft