Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-26; 09:49:27 | Radom
KAMERALNE LATO - część industry
KAMERALNE LATO wkracza w drugą dekadę z dużymi ambicjami. Już nie tylko uczyć, jak się kręci filmy, wychodzić z ambitnym kinem do szerokiej widowni, ale również integrować branżę filmową, oferować wsparcie przede wszystkim młodym filmowcom – to cele organizatorów tegorocznej edycji. Stąd w programie część industry odbywająca się w sobotę 7 lipca w ramach AKADEMII ZAWODOWCÓW.

– Chcemy, żeby radomski festiwal był dla młodych twórców nie tylko okazją do pokazania swoich filmów i spotkań z publicznością - mówi Ada Bogdziewicz z Mazowieckiego i Warszawskiego Funduszu Filmowego oraz Mazovia Warsaw Film Commission, dyrektor artystyczny festiwalu. – Doskonale zdajemy sobie sprawę z trudności, z jakimi borykają się filmowcy przed debiutem. Scenarzyści nie znają osobiście reżyserów ani producentów i nie wiedzą, w jaki sposób mogą do nich skutecznie dotrzeć. Reżyserzy nie znają młodych, zdolnych scenarzystów, w związku z czym są zmuszeni pisać scenariusze sami. Pytanie – w jaki sposób mają wtedy funkcjonować w zawodzie, skoro przygotowania do debiutu przeciągają się często w długie lata? I wreszcie pytanie kluczowe: jak wybrać producenta, który z jednej strony nie boi się pracy z młodymi reżyserami, a z drugiej – będzie producentem zaangażowanym, kreatywnym i wspierającym?

By odpowiedzieć na te pytania, organizatorzy zaplanowali serię spotkań i paneli. Wszystkie odbędą się w sobotę 7 lipca w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu:
godz. 14-15 - „Jak dotrwać do debiutu, czyli o konkursach dla młodych filmowców”, panel z przedstawicielami konkursów skierowanych do młodych twórców - m.in. KTR Young Creatives, Papaya Young Directors, 48 Hour Film Project i Mazowieckiego Konkursu Scenariuszowego SCRIPT WARS,

godz. 15.30-16.15 - „Małe filmy na wielkim ekranie”, panel z Zofią Horszczaruk, agentem sprzedaży i Justyną Koronkiewicz, agentem sprzedaży i dystrybutorem kinowym filmów krótkometrażowych,

godz. 16.30-17.30 - „Z kim debiutować?”, panel z producentami: Krzysztofem Szpetmańskim (m.in. „Najlepszy”, „Mistrz świata”), Kubą Kosmą (m.in. „Serce miłości”, „Obce niebo”, „Najmro”), Anną Wydrą (m.in. „Komunia”, „Ayka”, „Niemy”, „Zud”, „Królik po berlińsku”),

godz. 17.45-18.30 - pitchingi scenariuszy, które znalazły się w finale i półfinale SCRIPT WARS - Mazowieckiego Konkursu Scenariuszowego.

Wydarzeniami dedykowanymi i filmowcom, i festiwalowej publiczności, są wykłady otwarte jurorów Konkursu Głównego, czyli AKADEMIA ZAWODOWCÓW. Autor zdjęć filmowych Arkadiusz Tomiak opowie o specyfice pracy na planie filmu fabularnego (5 lipca). Janusz Chabior wyjaśni różnicę w pracy nad długą i krótką formą filmową z perspektywy aktora (6 lipca). Joanna Kos-Krauze podzieli się swoimi refleksjami na temat partnerstwa w procesie twórczym (7 lipca). Wszystkie spotkania odbędą się w ELEKTROWNI.

Festiwalowi goście będą mieli również okazję zwiedzić najciekawsze filmowe lokacje w Radomiu. Na wizytę studyjną zabiorą ich przewodnicy ze Stowarzyszenia DROGA MLECZNA. Celem jest zainspirowanie twórców do powrotu do Radomia ze swoimi przyszłymi projektami filmowymi.

Pełny program imprezy można sprawdzić na stronie: https://kameralnelato.pl/program-2018.

KAMERALNE LATO potrwa w tym roku od 1 do 7 lipca. Wydarzenie objęte jest wsparciem finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwa Mazowieckiego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie FILMFORUM, a współorganizatorami: Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu, Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria. Działania międzynarodowe realizowane są przy wsparciu programu Unii Europejskiej ERASMUS+ oraz partnerów zagranicznych projektu: KINOGRAPHE (Francja), SZITAFILM (Węgry) i LABORATORIO DEI SOGNI (Włochy).

Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Miasto Radom, partnerem logistycznym KIA Plejada, a partnerem technologicznym CANON. Oficjalny hotel festiwalowy to NIHIL NOVI.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft