Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-26; 09:58:52 | Grójecki
Rusza kolejne szkolenie Terytorialsów
Ochotnicy do 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z południowego Mazowsza przystąpią do kolejnego szkolenia. 61 batalion lekkiej piechoty z Grójca już w najbliższą sobotę wcieli kolejnych żołnierzy. Ochotnicy składali wnioski w Wojskowych Komendach Uzupełnień w Warszawie, Radomiu oraz Płocku.

Na terenie południowego Mazowsza, w ramach Wojsk Obrony Terytorialnej formowana jest 6 Brygada OT, która od lipca tworzy kolejne bataliony lekkiej piechoty. Pierwszym pododdziałem sformowanym w ramach brygady jest batalion lekkiej piechoty z Grójca, to właśnie ochotnicy z tej jednostki w sobotę rozpoczną kolejne szkolenie podstawowe. Żołnierze wstępujący w szeregi 61 batalionu lekkiej piechoty składali wnioski w Wojskowych Komendach Uzupełnień w Warszawie, Radomiu oraz Płocku. Rozpoczynające się szkolenie jest skierowane do ochotników, którzy rozpoczynają swoją ścieżkę wojskową. Szkolenie obejmuje 16 dni, prowadzone będzie na poligonie w Wędrzynie, a zakończy je uroczysta przysięga wojskowa. Tym razem przysięga 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej odbędzie się 15 lipca o godzinie 13:00 na Nowym Rynku w Płocku, mieście odznaczonym przez marszałka Józefa Piłsudskiego Krzyżem Walecznych - informuje Aleksandra Wic, rzecznik prasowy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft