Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-26; 13:46:36 | Kultura
Teatr podsumowuje sezon artystyczny
Kilka dni temu dobiegł końca kolejny sezon artystyczny. Był to dla Teatru Powszechnego w Radomiu czas bardzo pracowity i obfitujący w ważne niecodzienne wydarzenia. W końcu bycie czterdziestolatkiem to dla Powszechnego wciąż jeszcze nowość

W minionym sezonie Teatr "wypuścił" w świat osiem premier (w tym 3 prapremiery), ponadto wznowił po eksploatacyjnej przerwie kilka nieco starszych, wielkoobsadowych, lubianych przez widzów produkcji: „Władzę”, „Cafe Sax”, „Doris Day” czy „Annę Kareninę”.

- Ten jubileuszowy sezon był dla nas pod wieloma względami wyjątkowy. Wydaliśmy kilkusetstronicową monografię „Marzyć znaczy tworzyć. Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego w Radomiu 1976-2016”, prezentującą 40 lat radomskiej sceny. Podołaliśmy trudnemu pod względem artystycznym i organizacyjnym wyzwaniu, jakim była premiera musicalu „Człowiek z La Manchy”. Wierzymy, że ta produkcja okazała się godną propozycją na 40-lecie Powszechnego. Entuzjastyczne przyjęcie i mnogość pozytywnych głosów, jakie do nas wciąż na temat tego spektaklu docierają, świadczy o tym, że opowieść o Don Kichocie podbiła Państwa serca. Zresztą nie tylko on… Wciąż ogromną popularnością cieszą się nasze hity z ubiegłych sezonów, a i nowe tytuły znakomicie uzupełniają repertuar, budując jego różnorodność gatunkową i formalną, i zyskując przychylność publiczności. Wystarczy spojrzeć na statystyki ostatnich dziesięciu miesięcy, w których zagraliśmy ogółem 430 spektakli dla rekordowej liczby 75 620 widzów (jest to jeden z najwyższych wyników frekwencyjnych w dziejach naszego teatru). Serdecznie dziękujemy - relacjonuje Jola Korłub - Ogonkowska.

Jesienią czeka kolejna okrągła rocznica – 25-lecie Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego, która obchodzona będzie przy okazji trzynastej edycji imprezy. Trwają właśnie intensywne prace nad organizacją Festiwalu, który odbędzie się w terminie 20-27 października 2018 r.

Oczywiście letnia przerwa nie oznacza dla aktorów i pracowników Powszechnego bezczynności. Wręcz przeciwnie. - Rozpoczęliśmy już próby do wrześniowej premiery sztuki „Napis” Geralda Sibleyrasa w reż. Krzysztofa Babickiego, a dosłownie za chwilę ruszymy z kolejnymi produkcjami: „Daszeńką” Karela Čapka w reż. Marka Zákostelecký’ego, przedstawieniem „Ja, Feuerbach” Tankreda Dorsta w reż. Zbigniewa Rybki oraz naszą festiwalową wizytówką – adaptacją „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza w reżyserii Aliny Moś-Kerger, zwyciężczyni konkursu gombrowiczowskiego dla młodych reżyserów - zdradza Jola Korłub - Ogonkowska

Intensywnie prowadzone będą prace nad tym, żeby doposażyć dużą scenę, a widzom poprawić komfort wizyt w teatrze. - Już rozpoczęliśmy montaż urządzeń do schładzania powietrza – inwestycja obejmuje wszystkie cztery nasze sceny. Jesienią będziemy mogli także zaprosić wreszcie Widzów do nowego eleganckiego foyer, w którym będzie można miło spędzić czas przy kawie i ciastku, ciekawej wystawie czy – od czasu do czasu – spotykając się z artystami. Zmian przed nami sporo. Mamy nadzieję, że będą to zmiany na lepsze. A tymczasem serdecznie dziękując za kolejne, wspólnie spędzone teatralne miesiące, w czasie których nie zabrakło radości, uśmiechu, łez wzruszeń – wielu prawdziwie niezapomnianych chwil, życzymy Państwu udanych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu - kończy.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft