Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-26; 13:46:36 | Kultura
Teatr podsumowuje sezon artystyczny
Kilka dni temu dobiegł końca kolejny sezon artystyczny. Był to dla Teatru Powszechnego w Radomiu czas bardzo pracowity i obfitujący w ważne niecodzienne wydarzenia. W końcu bycie czterdziestolatkiem to dla Powszechnego wciąż jeszcze nowość

W minionym sezonie Teatr "wypuścił" w świat osiem premier (w tym 3 prapremiery), ponadto wznowił po eksploatacyjnej przerwie kilka nieco starszych, wielkoobsadowych, lubianych przez widzów produkcji: „Władzę”, „Cafe Sax”, „Doris Day” czy „Annę Kareninę”.

- Ten jubileuszowy sezon był dla nas pod wieloma względami wyjątkowy. Wydaliśmy kilkusetstronicową monografię „Marzyć znaczy tworzyć. Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego w Radomiu 1976-2016”, prezentującą 40 lat radomskiej sceny. Podołaliśmy trudnemu pod względem artystycznym i organizacyjnym wyzwaniu, jakim była premiera musicalu „Człowiek z La Manchy”. Wierzymy, że ta produkcja okazała się godną propozycją na 40-lecie Powszechnego. Entuzjastyczne przyjęcie i mnogość pozytywnych głosów, jakie do nas wciąż na temat tego spektaklu docierają, świadczy o tym, że opowieść o Don Kichocie podbiła Państwa serca. Zresztą nie tylko on… Wciąż ogromną popularnością cieszą się nasze hity z ubiegłych sezonów, a i nowe tytuły znakomicie uzupełniają repertuar, budując jego różnorodność gatunkową i formalną, i zyskując przychylność publiczności. Wystarczy spojrzeć na statystyki ostatnich dziesięciu miesięcy, w których zagraliśmy ogółem 430 spektakli dla rekordowej liczby 75 620 widzów (jest to jeden z najwyższych wyników frekwencyjnych w dziejach naszego teatru). Serdecznie dziękujemy - relacjonuje Jola Korłub - Ogonkowska.

Jesienią czeka kolejna okrągła rocznica – 25-lecie Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego, która obchodzona będzie przy okazji trzynastej edycji imprezy. Trwają właśnie intensywne prace nad organizacją Festiwalu, który odbędzie się w terminie 20-27 października 2018 r.

Oczywiście letnia przerwa nie oznacza dla aktorów i pracowników Powszechnego bezczynności. Wręcz przeciwnie. - Rozpoczęliśmy już próby do wrześniowej premiery sztuki „Napis” Geralda Sibleyrasa w reż. Krzysztofa Babickiego, a dosłownie za chwilę ruszymy z kolejnymi produkcjami: „Daszeńką” Karela Čapka w reż. Marka Zákostelecký’ego, przedstawieniem „Ja, Feuerbach” Tankreda Dorsta w reż. Zbigniewa Rybki oraz naszą festiwalową wizytówką – adaptacją „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza w reżyserii Aliny Moś-Kerger, zwyciężczyni konkursu gombrowiczowskiego dla młodych reżyserów - zdradza Jola Korłub - Ogonkowska

Intensywnie prowadzone będą prace nad tym, żeby doposażyć dużą scenę, a widzom poprawić komfort wizyt w teatrze. - Już rozpoczęliśmy montaż urządzeń do schładzania powietrza – inwestycja obejmuje wszystkie cztery nasze sceny. Jesienią będziemy mogli także zaprosić wreszcie Widzów do nowego eleganckiego foyer, w którym będzie można miło spędzić czas przy kawie i ciastku, ciekawej wystawie czy – od czasu do czasu – spotykając się z artystami. Zmian przed nami sporo. Mamy nadzieję, że będą to zmiany na lepsze. A tymczasem serdecznie dziękując za kolejne, wspólnie spędzone teatralne miesiące, w czasie których nie zabrakło radości, uśmiechu, łez wzruszeń – wielu prawdziwie niezapomnianych chwil, życzymy Państwu udanych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu - kończy.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft