Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-28; 11:52:47 | Radom
Ostatnie dni głosowania w Budżecie Obywatelskim 2019
To już ostatnie dni głosowania na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2019. Potrwa ono do 30 czerwca. - Zapraszam wszystkich radomian do udziału w głosowaniu. Każdy z nas może mieć bezpośredni wpływ na to, jak będzie się zmieniało nasze miasto. Warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z projektami i wskazanie tych, które będą najlepiej spełniały oczekiwania. Zachęcam też wnioskodawców do promowania swoich projektów. Jednocześnie zapewniam, że zwycięskie propozycje znajdą się w projekcie przyszłorocznego budżetu Radomia - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Na karcie do głosowania znajduje się rekordowa liczba 205 projektów zgłoszonych przez samych radomian. W obszarze ogólnomiejskim do podziału jest 1,2 mln złotych, natomiast w każdym z pięciu obszarów lokalnych oraz w obszarze instytucjonalnym, który jest w tym roku nowością zarezerwowano po 600 tys. złotych. – Obszar instytucjonalny stworzyliśmy z myślą o projektach dotyczących na przykład placówek oświatowych. Zgodnie z sugestiami samych mieszkańców, nie będą one już bezpośrednio rywalizowały z projektami typowo obywatelskimi. Jest na ten cel wydzielona odrębna pula pieniędzy – przypomina dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

Uprawnieni do głosowania są radomianie, którzy ukończyli 16 rok życia. Głosowanie polega na ocenie projektów poprzez zaznaczenie "X" na karcie do głosowania. Każdemu z nich można przyznać od 1 do 3 punktów. Głosujący mogą ocenić dowolną liczbę projektów ze wszystkich obszarów.

Stałe punkty głosowania będą się mieściły w tych samych miejscach co w poprzednich latach. Są to:

- Centrum Organizacji Pozarządowych ul. Struga 1 w godzinach 7.30-19.00 (1 Czerwca od 7.30-15.30),
- Biuro Obsługi Mieszkańca ul. Kilińskiego 30 w godzinach od 7.30 do 16.30,
- Biuro Rady Miejskiej ul. Moniuszki 9 od 7.30- 15.30,
- Referat Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta ul. Żeromskiego 53 od 7.30 do 15.30.

Głosować będzie można także w punkach mobilnych oraz przez Internet http://konsultacje.radom.pl/glosowanie. Punkt mobilny każdy zainteresowany może zgłosić osobiście lub na adres konsultacje@umradom.pl poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza. Harmonogram punktów mobilnych można śledzić na stronie www.konsultacje.radom.pl. Do tej pory zgłoszono ponad 60 punktów mobilnych.

Wnioskodawcy mogą też pobrać w Urzędzie Miejskim, materiały, w tym ulotki i plakaty, które mogą być przydatne przy promowaniu własnych projektów. Zainteresowani mogą się w tej sprawie zgłaszać do Referatu Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta (pok. 103, budynek od strony ul. Żeromskiego).

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone pod koniec lipca.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft