Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-28; 14:45:14 | Radom
Z podatkiem 12% też można wygrywać
W Polsce obowiązuje jedna z najwyższych na świecie stawek podatku od zakładów bukmacherskich – wynosi ona 12%. Jednak jak pokazują przykłady, nawet wysokie opodatkowanie nie przekreśla szans na spektakularne wygrane.


Obowiązująca od 1 kwietnia 2017 r. znowelizowana ustawa hazardowa zrewolucjonizowała rynek zakładów bukmacherskich. Pod groźbą kar z działalności w Polsce musiały zrezygnować firmy bez licencji ministerstwa finansów, która zobowiązuje bukmacherów m.in. do posiadania siedziby w naszym kraju, prowadzenia strony internetowej po polsku oraz działania w oparciu o zaakceptowane przez resort regulaminy. Dodatkowo, nowa ustawa hazardowa uregulowała kwestie związane z *opodatkowaniem zakładów bukmacherskich*. Stawka podatku wynosi tu 12%, co oznacza, że j0eśli gracz postawi u legalnego bukmachera 100 zł, tak naprawdę stawka wynosi 88 zł, bo 12 zł (czyli 12% podatku) jest automatycznie odprowadzane na rzecz fiskusa.

Choć stawka podatku w Polsce jest jedną z najwyższych na świecie, nie odstrasza to naszych rodaków od grania. Przejawia się to m.in. w rosnących obrotach legalnych firm bukmacherskich. Jeszcze przed 1 kwietnia 2017 r. kontrolowali oni zaledwie 10% z szacowanego na około 5 mld zł rynku.
– Szacuje się, że już ponad 3 mld zł wpłynęły do legalnych bukmacherów, a z miesiąca na miesiąc ta tendencja będzie się zmieniać. Promowane będą marki, które funkcjonują w Polsce w sposób legalny, natomiast piętnowane są firmy off-shore’owe – powiedział agencji informacyjnej Newseria Biznes Piotr Glinkowski, ekspert Arskom Group.

Spektakularne wygrane w zakładach bukmacherskich
Pomimo rygorystycznych przepisów, uregulowanie rynku zakładów bukmacherskich korzystnie wpływa na atrakcyjność oferowanych graczom usług. Legalni bukmacherzy mogą ze sobą rywalizować, reklamować się i przygotowywać różne promocje (

tu przykłady takich *promocji bonusowych na darmowe zakłady sportowe KLIKNIJ

*), co przekłada się na wysokie kursy i atrakcyjne wygrane.

Przykładów na to jest mnóstwo. Regularnie listę najwyższych wygranych w danym miesiącu publikuje bukmacher będący sponsorem piłkarzy Legii Warszawa. I tak w marcu pragnący zachować anonimowość gracz postawił zaledwie 8 zł na siedemnaście meczów piłki nożnej, w tym na zwycięstwo Manchesteru United na Liverpoolem w hitowym starciu ligi angielskiej (z kursem 3,15) czy wygraną Cracovii Kraków nad Pogonią Szczecin w polskiej ekstraklasie (kurs wynosił 4,80). Jak się okazało, intuicja go nie zawiodła – *wytypował wszystkie wyniki poprawnie i zgarnął ponad 109 tys. zł*.

Na początku kwietnia u tego samego bukmachera padła natomiast *rekordowa jak dotąd w naszym kraju wygrana w zakładach wzajemnych typu live* (obstawianych na żywo). Szczęśliwy gracz za zaledwie 20 zł postawił sześć spotkań tenisowych, kierując się – jak sam później powiedział – wysokim kursem poszczególnych zdarzeń. Ku swojemu zaskoczeniu (i pewnie bukmachera też…) miał rację we wszystkich przypadkach i po odliczeniu podatku wygrał ponad 529 tys. zł.

Inne przykłady? 7 lipca 2017 r. – czyli trzy miesiące po wejściu w życie ustawy hazardowej – *ponad 50 tys. zł przy 25 zł wkładu własnego* zgarnął gracz, który poprawnie wytypował wyniki ośmiu spotkań piłki nożnej dość egzotycznych dla nas lig, m.in. macedońskiej oraz kazachskiej. Na początku kwietnia br. u tego samego bukmachera padła natomiast wygrana w wysokości ponad 121 tys. zł przy stawce 362 zł.
Klient bezbłędnie obstawił wyniki meczów piłki nożnej, spotkania NBA oraz pojedynku tenisowego. Jak więc widać, jeśli ma się szczęście (i/lub nieco fachowej wiedzy), pomimo wysokich podatków, w zakładach bukmacherskich w Polsce można wygrać naprawdę duże pieniądze!

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft