Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-28; 16:27:00 | Radom
Dotacje dla mazowieckich samorządów na infrastrukturę drogową
Trzy powiaty i siedem mazowieckich gmin otrzymało dotację w wysokości 13 598 188 zł w ramach wieloletniego rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Umowy z przedstawicielami samorządów podpisał Wojewoda Mazowiecki na spotkaniu w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.

- Widzimy potrzebę ścisłej współpracy administracji rządowej i samorządowej na rzecz inwestycji infrastrukturalnych. Na Mazowszu podejmujemy się realizacji największej liczby takich przedsięwzięć. Inwestowanie w infrastrukturę drogową to długofalowe działanie z wieloletnią perspektywą. Cieszę się, że dzisiaj podpisane umowy i środki, które są z nimi związane będą służyć mieszkańcom naszego województwa - powiedział Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.
Umowy na przyznanie dotacji w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej z naszego regionu podpisały:
- Jastrzębia (przebudowa drogi gminnej w miejscowości Lesiów) – dotacja w wysokości: 1 281 537 zł,
- Gózd (przebudowa drogi gminnej w miejscowości Małęczyn – ul. - Mirów (przebudowa drogi gminnej nr 400307W Rogów – Bieszków Górny) – dotacja w wysokości: 1 196 276 zł,
- Warka (rozbudowa ul. Niemojewskiej, ul. Wąwóz oraz ul. Solec) – dotacja w wysokości: 1 347 105 zł - informuje Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft