Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-28; 16:27:00 | Radom
Dotacje dla mazowieckich samorządów na infrastrukturę drogową
Trzy powiaty i siedem mazowieckich gmin otrzymało dotację w wysokości 13 598 188 zł w ramach wieloletniego rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Umowy z przedstawicielami samorządów podpisał Wojewoda Mazowiecki na spotkaniu w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.

- Widzimy potrzebę ścisłej współpracy administracji rządowej i samorządowej na rzecz inwestycji infrastrukturalnych. Na Mazowszu podejmujemy się realizacji największej liczby takich przedsięwzięć. Inwestowanie w infrastrukturę drogową to długofalowe działanie z wieloletnią perspektywą. Cieszę się, że dzisiaj podpisane umowy i środki, które są z nimi związane będą służyć mieszkańcom naszego województwa - powiedział Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.
Umowy na przyznanie dotacji w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej z naszego regionu podpisały:
- Jastrzębia (przebudowa drogi gminnej w miejscowości Lesiów) – dotacja w wysokości: 1 281 537 zł,
- Gózd (przebudowa drogi gminnej w miejscowości Małęczyn – ul. - Mirów (przebudowa drogi gminnej nr 400307W Rogów – Bieszków Górny) – dotacja w wysokości: 1 196 276 zł,
- Warka (rozbudowa ul. Niemojewskiej, ul. Wąwóz oraz ul. Solec) – dotacja w wysokości: 1 347 105 zł - informuje Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft