Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-28; 16:29:48 | Radom
Samorząd Województwa Mazowieckiego dofinansuje budowę trasy N-S
Dodatkowe 10 milionów złotych dofinansowania ma otrzymać Radom na budowę śródmiejskiego odcinka trasy N-S. O przeznaczeniu pieniędzy na ten cel zdecydował zarząd Województwa Mazowieckiego.

– Wzięliśmy tu pod uwagę znaczenie tej drogi dla Radomia. Teraz decyzję zarządu w sprawie dofinansowania inwestycji musi jeszcze tylko zatwierdzić Sejmik. Kiedy to nastąpi, natychmiast podpiszemy z miastem umowę - mówi członek zarządu Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski.

Prezydent Radosław Witkowski podkreśla, że miasto zabiega o zewnętrzne dofinansowanie wszędzie tam, gdzie tylko jest to możliwe. - Cieszę się, że pan marszałek uwzględnił nasze argumenty. We wniosku zwracaliśmy uwagę na to, że rasy N-S pomoże w odkorkowaniu śródmieścia, a także na jej znaczenie dla gospodarki naszego miasta. Lepszy układ drogowy, to jednocześnie dogodniejsze warunki do prowadzenia działalności gospodarczej. A pamiętajmy, że docelowo trasa N-S ułatwi komunikację pomiędzy kilkoma przemysłowymi dzielnicami, od Potkanowa po Gołębiów - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Przypomnijmy, że rozpoczynająca się budowa pierwszego odcinka trasy N-S od ronda Mikołajczyka do ulicy Żeromskiego będzie kosztowała 34,5 mln złotych, z czego 11,5 mln to subwencja drogowa. Kolejne, planowane etapy to: odcinek od osiedla Południe do ulicy Młodzianowskiej oraz od Żeromskiego do Kozienickiej - informuje strona radomskiego magistratu.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft