Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-28; 16:29:48 | Radom
Samorząd Województwa Mazowieckiego dofinansuje budowę trasy N-S
Dodatkowe 10 milionów złotych dofinansowania ma otrzymać Radom na budowę śródmiejskiego odcinka trasy N-S. O przeznaczeniu pieniędzy na ten cel zdecydował zarząd Województwa Mazowieckiego.

– Wzięliśmy tu pod uwagę znaczenie tej drogi dla Radomia. Teraz decyzję zarządu w sprawie dofinansowania inwestycji musi jeszcze tylko zatwierdzić Sejmik. Kiedy to nastąpi, natychmiast podpiszemy z miastem umowę - mówi członek zarządu Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski.

Prezydent Radosław Witkowski podkreśla, że miasto zabiega o zewnętrzne dofinansowanie wszędzie tam, gdzie tylko jest to możliwe. - Cieszę się, że pan marszałek uwzględnił nasze argumenty. We wniosku zwracaliśmy uwagę na to, że rasy N-S pomoże w odkorkowaniu śródmieścia, a także na jej znaczenie dla gospodarki naszego miasta. Lepszy układ drogowy, to jednocześnie dogodniejsze warunki do prowadzenia działalności gospodarczej. A pamiętajmy, że docelowo trasa N-S ułatwi komunikację pomiędzy kilkoma przemysłowymi dzielnicami, od Potkanowa po Gołębiów - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Przypomnijmy, że rozpoczynająca się budowa pierwszego odcinka trasy N-S od ronda Mikołajczyka do ulicy Żeromskiego będzie kosztowała 34,5 mln złotych, z czego 11,5 mln to subwencja drogowa. Kolejne, planowane etapy to: odcinek od osiedla Południe do ulicy Młodzianowskiej oraz od Żeromskiego do Kozienickiej - informuje strona radomskiego magistratu.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft