Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-07-01; 10:57:15 | Kultura
Startuje Fosa pełna kultury vol. 2
7 lipca wciągamy kotwicę, podnosimy żagle i skoro Radom żąda dostępu do morza, będzie go miał! Wyruszamy w niemal dwumiesięczną podróż po siedmiu kręgach kulturowych świata. Statkiem, samolotem, autobusem, autostopem i pociągiem. Boso i w ostrogach - tak Amfiteatr zaprasza na drugą odsłonę "Fosy pełnej kultury"

W ramach projektu „Fosa pełna kultury” przez siedem tygodni wakacji organizatorzy projektu będą niespiesznie wędrować po fascynujących krajach, odległych, ale i tych całkiem bliskich. Odlot z Radomia. Cel: cały świat!

„Fosa pełna kultury 2018” to druga edycja cieszącego się dużą popularnością, unikatowego projektu MOK „Amfiteatr”, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na który składa się cykl warsztatów edukacyjno-twórczych, uzupełnionych wydarzeniami artystycznymi (koncertami, pokazami, wystawami, spektaklami – również improwizowanymi), który został rozpisany na siedem kolejnych weekendów wakacji.

- W „Fosie” będziemy swobodnie poruszać się po skojarzeniach, wyobrażeniach i… ciekawostkach dotyczących siedmiu kręgów kulturowych świata. Na trasie naszej tegorocznej podróży są kolejno: Polska, Czechy, Indie, Skandynawia, Ameryka Łacińska, Ukraina oraz Włochy. W soboty od godz. 16.00 zapraszać będziemy do wspólnej zabawy młodzież, dorosłych i seniorów, zwieńczeniem każdej będzie koncert, spektakl lub tematyczna dyskoteka; niedziele (również od godz. 16.00) będą familijne. Wszystko w przestrzeni, którą w tym roku odmienimy jeszcze bardziej: będzie światowo - zachęcają.

Pierwsze spotkanie w weekend 7-8 lipca, a jego hasłem będzie Polska (godz. 16-22) Na początek – Polska. Para „obieżypolaków” opowie o zakątkach naszego kraju (również podziemnych i pustynnych), jakich nie znacie. Podpowie też sposoby na tanie podróżowanie (niedziela, od godz. 16). W czasie “bitwy pokoleń” w formie wesołego teleturnieju wspólnie zastanowimy się, jakie stereotypy określają nas jako Polaków i co wiemy o kulturze, i historii naszego kraju.

Najmłodsi zostaną w niedzielę zaproszeni do przygody i „Sztuczki ze sztuką”, czyli twórcze wariacje na temat dzieł znanych polskich malarzy. Nie zabraknie też polskich smaków, o których opowie (i zaserwuje!) jedyny polski absolwent (z wyróżnieniem!) prestiżowej szkoły gotowania Alain Ducasse w Paryżu – Dawid Balana.

Całość weekendu zostanie dopełniona koncertem zespołu Akurat (sobota, godz. 20.00) oraz taneczną, przebieraną podróżą przez dekady polskiej muzyki.


Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft