Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-07-02; 14:23:52 | Radom
Wojciech Skurkiewicz: - Na zdrowiu nie można oszczędzać!
Przynajmniej 10 mln zł rocznych inwestycji w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym i Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, mieszkania na personelu szpitala, budowa nowych oddziałów rehabilitacji, utworzenie stałego oddziału hospicyjnego oraz działania na rzecz utworzenia oddziałów klinicznych na potrzeby kierunku lekarskiego na UTH – to główne punkty wskazane przez kandydata PiS na prezydenta Radomia Wojciecha Skurkiewicza na poprawę funkcjonowania radomskiej służby zdrowia.


Poseł na Sejm RP, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej oraz kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Radomia Wojciech Skurkiewicz sukcesywnie przedstawia swoje rozwiązania mające na celu oprawę funkcjonowania w mieście wielu dziedzin życia. Tym razem zadeklarował realizację pięciu punktów, dotyczących polepszenia warunków funkcjonowania radomskiej służby zdrowia:

• nie mniej niż 10 mln zł rocznie na inwestycje w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Tochtermana i Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego;
• budowa mieszkań dla personelu medycznego;
• budowa oddziału rehabilitacyjnego w miejskim szpitalu;
• utworzenie stacjonarnego oddziału hospicyjnego;
• działanie na rzecz utworzenia oddziałów klinicznych na potrzeby kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu.

Wojciech Skurkiewicz stwierdził, że obecne nakłady na szpital i pogotowie są niewystarczające. – Chcę te inwestycje zwiększyć dwukrotnie, na zdrowi nie można oszczędzać! – podkreślał.
Ma też pomysł na zatrzymanie lekarzy, pielęgniarek, sanitariuszy w Radomiu. - Chcemy zachęcić młode osoby, aby podejmowały pracę w radomskim szpitalu. We współpracy ze spółką RTBS Administrator byłyby budowane mieszkania dla personelu medycznego, który otrzymalby je na zasadach najmu, a po 20 latach mógł wykupić na preferencyjnych warunkach – mówił Skurkiewicz.

Kandydat na prezydenta Radomia chce w ciągu dwóch lat wybudować nowoczesny oddział rehabilitacji. – Wszyscy wiemy, że obecny przy ul. Giserskiej nie powinien w ogóle funkcjonować, z wielu względów – tłumaczył.
Nie po raz pierwszy mówił o konieczności utworzenia stacjonarnego oddziału hospicyjnego. – Początkowo mogłoby być to kilkanaście łóżek, ale taki oddział jest niezbędny – podkreślał Wojciech Skurkiewicz.

Ostatni punkt jego programu dotyczącego ochrony zdrowia dotyczy tworzenia oddziałów klinicznych na potrzeby kierunku lekarskiego. – Kiedy mamy już kierunek lekarski na radomskiej uczelni, trzeba o niego zadbać, trzeba go rozwijać, stwarzać coraz lepsze warunki do jego funkcjonowania – zakończył kandydat na prezydenta Radomia.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft