Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-07-02; 14:23:52 | Radom
Wojciech Skurkiewicz: - Na zdrowiu nie można oszczędzać!
Przynajmniej 10 mln zł rocznych inwestycji w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym i Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, mieszkania na personelu szpitala, budowa nowych oddziałów rehabilitacji, utworzenie stałego oddziału hospicyjnego oraz działania na rzecz utworzenia oddziałów klinicznych na potrzeby kierunku lekarskiego na UTH – to główne punkty wskazane przez kandydata PiS na prezydenta Radomia Wojciecha Skurkiewicza na poprawę funkcjonowania radomskiej służby zdrowia.


Poseł na Sejm RP, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej oraz kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Radomia Wojciech Skurkiewicz sukcesywnie przedstawia swoje rozwiązania mające na celu oprawę funkcjonowania w mieście wielu dziedzin życia. Tym razem zadeklarował realizację pięciu punktów, dotyczących polepszenia warunków funkcjonowania radomskiej służby zdrowia:

• nie mniej niż 10 mln zł rocznie na inwestycje w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Tochtermana i Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego;
• budowa mieszkań dla personelu medycznego;
• budowa oddziału rehabilitacyjnego w miejskim szpitalu;
• utworzenie stacjonarnego oddziału hospicyjnego;
• działanie na rzecz utworzenia oddziałów klinicznych na potrzeby kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu.

Wojciech Skurkiewicz stwierdził, że obecne nakłady na szpital i pogotowie są niewystarczające. – Chcę te inwestycje zwiększyć dwukrotnie, na zdrowi nie można oszczędzać! – podkreślał.
Ma też pomysł na zatrzymanie lekarzy, pielęgniarek, sanitariuszy w Radomiu. - Chcemy zachęcić młode osoby, aby podejmowały pracę w radomskim szpitalu. We współpracy ze spółką RTBS Administrator byłyby budowane mieszkania dla personelu medycznego, który otrzymalby je na zasadach najmu, a po 20 latach mógł wykupić na preferencyjnych warunkach – mówił Skurkiewicz.

Kandydat na prezydenta Radomia chce w ciągu dwóch lat wybudować nowoczesny oddział rehabilitacji. – Wszyscy wiemy, że obecny przy ul. Giserskiej nie powinien w ogóle funkcjonować, z wielu względów – tłumaczył.
Nie po raz pierwszy mówił o konieczności utworzenia stacjonarnego oddziału hospicyjnego. – Początkowo mogłoby być to kilkanaście łóżek, ale taki oddział jest niezbędny – podkreślał Wojciech Skurkiewicz.

Ostatni punkt jego programu dotyczącego ochrony zdrowia dotyczy tworzenia oddziałów klinicznych na potrzeby kierunku lekarskiego. – Kiedy mamy już kierunek lekarski na radomskiej uczelni, trzeba o niego zadbać, trzeba go rozwijać, stwarzać coraz lepsze warunki do jego funkcjonowania – zakończył kandydat na prezydenta Radomia.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft