Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-07-04; 09:35:25 | Radom
Dwa przetargi rozstrzygnięte - będzie plac zabaw i tereny zielone
Najmłodsi mieszkańcy osiedla Nad Potokiem zyskają nowy plac zabaw. Urząd Miejski w Radomiu rozstrzygnął przetarg na przebudowę i remont placu zabaw przy Publicznym Przedszkolu nr 3 przy ulicy Olsztyńskiej. Zwycięzcą przetargu została firma Garden Designers, Derkacz i Wspólnicy Sp. j z Lublina, która zaoferowała cenę prawie 219 tysięcy złotych i udzieliła 5-letniej gwarancji na swoje prace.

- To kolejna inwestycja w młodych radomian. A warto inwestować w przyszłe pokolenia, bo będą stanowić o sile i wyglądzie naszego miasta. Cieszę się, że na osiedlu Nad Potokiem powstanie plac zabaw, który jest tam bardzo potrzebny. Przedszkole przy ulicy Olsztyńskiej jest mocno oblegane, a przez wiela lat nie miało odpowiedniego zaplecza. Firma, która wygrała przetarg, wykona wszystkie prace przez wakacje i wierzę, że już od 1 września dzieci będą mogły korzystać z nowego placu zabaw – zapowiada wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak.

Projekt zakłada m.in. budowę dwóch dużych urządzeń. Jedno ma powstać z myślą o dzieciach starszych, a drugie będzie służyć maluchom. Dodatkowo pojawi się zestaw sprawnościowy, w tym ścianka wspinaczkowa. Na placu zabaw będzie też ciąg piaskownic, bujaki, huśtawki, karuzela oraz domek z panelami edukacyjnymi. Inwestycja ma być gotowa w ciągu 3 miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą. Pieniądze na ten cel będą pochodziły z oszczędności uzyskanych z subwencji drogowej.

Urząd Miejski rozstrzygnął także przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zagospodarowania terenów zielonych na skwerze pomiędzy ulicami Bema, Jasińskiego i Sowińskiego oraz budowę miejsc postojowych. Tymi pracami zajmie się firma Vitaro Sp. z o.o. z Radomska, która zaproponowała cenę nieco ponad 168,5 tysięcy złotych.

- Koncepcja zagospodarowania terenu w rejonie ulic Bema, Sowińskiego i Jasińskiego jest efektem konsultacji z mieszkańcami osiedla XV-lecia. Zgodnie z koncepcją przygotowaną przez Miejską Pracownię Urbanistyczną, liczba miejsc parkingowych zwiększy się ponad dwukrotnie. To powinno w znacznej mierze rozwiązać problem braku miejsc postojowych w tym rejonie miasta. Osiedle XV-lecie jest osiedlem zielonym, natomiast ta zieleń jest zaniedbana. My chcemy to zmienić. Dlatego powstanie nowy teren rekreacyjny, który będzie służył nie tylko mieszkańcom najbliższych bloków, ale także całego osiedla. Zajmie on około dwóch trzecich istniejącej powierzchni skweru. Powstaną także ciągi komunikacyjne, umożliwiające dojazd służb ratowniczych do bloków przy ulicy Sowińskiego 3, 5 i 7 – wylicza dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

W rejonie ulic Bema, Jasińskiego i Sowińskiego powstanie również plac zabaw, otwarta siłownia, stół do tenisa stołowego i ławki. Nie zabraknie też nowych alejek. Planowane są także nowe nasadzenia drzew, krzewów i innych roślin. W południowej części skweru, w ramach programu LIFE ma powstać tzw. suchy staw zasilany głównie wodami deszczowymi - informuje strona radomskiego magistratu.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft