Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-07-04; 09:58:38 | Radom
Szukały go 32 prokuratury, zatrzymali go policjanci z KWP zs. w Radomiu
Policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP zs. w Radomiu zatrzymali 43-latka podejrzanego o szereg oszustw na terenie całego kraju, których mężczyzna miał się dopuścić wykorzystując internetowe portale ogłoszeniowe. W ostatnim czasie to kolejna osoba zatrzymana przez „poszukiwaczy”.

To kolejny sukces na koncie policjantów z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. To oni ścigają najgroźniejszych przestępców z naszego województwa, zwłaszcza tych, którzy od lat wydają się być nieuchwytni. Na ich liście są także osoby poszukiwane przez sądy i prokuratury z całego kraju do przestępstw, które są uciążliwe dla społeczeństwa.

43-latek z Radomia jest dobrze znany wymiarowi sprawiedliwości. Od pewnego czasu wykorzystując internetowe portale ogłoszeniowe wystawiał do sprzedaży m.in. sprzęt wędkarski, lunety, wzmacniacze. Kwoty, jakich żądał za przedmioty, wahały się od 500 zł do 6 tys. zł. Osoby pokrzywdzone wpłacały pieniądze, a jak łatwo się domyśleć, przedmioty okazywały się wirtualne.

Gdy sprawa trafiła do policjantów z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, wiadomo było, iż wcześniej czy później mężczyzna trafi tam, gdzie jego miejsce, czyli za więzienne kraty. Próbował zmylić „poszukiwaczy” zmieniając miejsce pobytu co kilka dni. Najczęściej wybierał też hotele obok spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, skąd rano wypłacał pieniądze przelane na jego konto przez osoby pokrzywdzone.

Policjanci z KWP zs. w Radomiu ustali, że mężczyzna przebywa w Bydgoszczy. Nie krył zaskoczenia, gdy na jego rękach zatrzasnęły się policyjne kajdanki. 43-latek trafił do aresztu, a jego sprawą będą zajmowały się prokuratury, które prowadzą postępowania w sprawie oszustw, których się dopuścił.

Sekcja Poszukiwań i Identyfikacji Osób istnieje od jesieni 2016 r. Swoją podległością należy do struktury Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu,

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz
powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft