Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-07-04; 19:24:53 | Radom
Jak zmieni się teren na XV-leciu?
Urząd Miejski rozstrzygnął przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zagospodarowania terenów zielonych na skwerze pomiędzy ulicami Bema, Jasińskiego i Sowińskiego oraz budowę miejsc postojowych. Dokumentację sporządzi firma Vitaro Sp. z o.o. z Radomska, która zaproponowała cenę nieco ponad 168,5 tysięcy złotych.- Koncepcja zagospodarowania terenu w rejonie ulic Bema, Sowińskiego i Jasińskiego jest efektem konsultacji z mieszkańcami osiedla XV-lecia. Zgodnie z koncepcją przygotowaną przez Miejską Pracownię Urbanistyczną, liczba miejsc parkingowych zwiększy się ponad dwukrotnie. To powinno w znacznej mierze rozwiązać problem braku miejsc postojowych w tym rejonie miasta. Osiedle XV-lecie jest osiedlem zielonym, natomiast ta zieleń jest zaniedbana. My chcemy to zmienić. Dlatego powstanie nowy teren rekreacyjny, który zajmie około dwóch trzecich istniejącej powierzchni skweru. Powstaną także ciągi komunikacyjne, umożliwiające dojazd służb ratowniczych do bloków przy ulicy Sowińskiego 3, 5 i 7 – wylicza dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

W rejonie ulic Bema, Jasińskiego i Sowińskiego powstanie również plac zabaw, otwarta siłownia, stół do tenisa stołowego i ławki. Nie zabraknie też nowych alejek. Planowane są także nowe nasadzenia drzew, krzewów i innych roślin. W południowej części skweru, w ramach programu LIFE ma powstać tzw. suchy staw zasilany głównie wodami deszczowymi - informuje strona magistratu.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz
powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft