Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-07-05; 12:35:36 | Kultura
Kameralne Lato: scena specjalna
W środę radomianie mieli okazję z bliska przyjrzeć się pracy filmowców i zobaczyć jak w rzeczywistości powstają efektowne filmy historyczne.

W ramach trwającego Kameralnego Lata na radomskim deptaku filmowcy kręcili scenę specjalną, czyli jeden z głównych punktów festiwalu. Za sprawą rekonstruktorów mogliśmy się cofnąć do lat 40. XX. wieku, do czasów okupacji niemieckiej. Anna Mucha i Marek Braun wcielili się w role konspiratorów, którzy dokonują historycznego napadu na niemiecki bank. Strategia działania żołnierzy polskiego państwa podziemnego będzie solidna i dobrze przemyślana, lecz jak to bywa w takich przypadkach, nie wszystko potoczy się zgodnie z planem. W widowisku została wykorzystana oryginalna broń strzelecka z epoki oraz zabytkowe pojazdy. Reżyserem sceny był Bartosz M. Kowalski, autorem zdjęć Arkadiusz Tomiak, a za scenariusz odpowiadał historyk Przemysław Bednarczyk.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz
powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft