Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-07-08; 22:30:25 | Radom
Skuteczny radomski monitoring
Prawie 2300 interwencji zgłosili od początku roku pracownicy miejskiego monitoringu. To o ponad 300 więcej, niż w pierwszym półroczu zeszłego roku.

Dzięki kamerom w pierwszym półroczu br. na gorącym uczynku zatrzymano 16 sprawców przestępstw, w tym kradzieży, pobić i niszczenia mienia, a także osoby posiadające narkotyki i nietrzeźwego kierowcę. – Jeden z przykładów skuteczności miejskiego monitoringu to zdarzenie, do którego doszło na dworcu PKP. Grupie osób jadących na festiwal skradziono bagaże. Pracownicy monitoringu szybko wykryli sprawców, których zatrzymano i odzyskano skradzione przedmioty. Monitoring sprawdza się również jako narzędzie zabezpieczające rower miejski, ponieważ zdarzają się przypadki dewastacji. Dzięki obrazowi z kamer, we współpracy z policją, udaje się także zatrzymywać sprawców wykroczeń w ruchu drogowym - wylicza dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Urzędu Miejskiego Sławomir Figarski.

W okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 1093 interwencje dotyczyły wykroczeń. Były to przypadki zakłócania porządku publicznego, wykroczeń w ruchu drogowym oraz porządkowych, takich jak np. spożywanie alkoholu w miejscach publicznych. Materiał zdjęciowy z ponad 140 zdarzeń został, dla potrzeb dowodowych, przekazany Straży Miejskiej i Policji.

Monitoring wciąż okazuje się też przydatny w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Pracownicy monitoringu przekazali 1190 informacji z prośbą o interwencję. W dwustu przypadkach wezwano karetkę pogotowia. Były też interwencje związane z zagrożeniami pożarowymi, awariami oświetlenia ulicznego czy załączeniem się alarmu w sklepach.

Najwięcej zdarzeń odnotowano w okolicach ulicy Grodzkiej, dworca PKP, na ulicy Żeromskiego, w parku im. T. Kościuszki oraz na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowań z Niedziałkowskiego i 25 Czerwca.

Łącznie w Radomiu pracuje obecnie 68 kamer. System monitoringu miejskiego obsługiwany jest przez przeszkolonych pracowników Wydziału Bezpieczeństwa Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Urzędu Miejskiego w Radomiu - informuje radomski magistrat.


Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft