Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-07-08; 22:35:43 | Radom
Kameralne Lato dobiegło końca
Film „Proch” zdobył Grand Prix Konkursu Głównego Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato. Jego twórca Jakub Radej otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Radomia wysokości 5 tys. zł oraz statuetkę Złotego Łucznika. Uroczysta gala kończąca Kameralne Lato odbyła się w kinie Helios.

W konkursie głównym jurorzy oceniali 21 zgłoszonych obrazów. Zwycięski film opowiada o tym, co dzieje się z ciałem i dobytkiem osoby samotnej po śmierci. Obraz zamknięty w surowej formie zadaje pytania o sens istnienia, znaczenie jednostki, wartość dóbr materialnych.

Grand Prix Konkursu Filmów Niezależnych i nagrodę Zarządu Stowarzyszenia Filmforum w wysokości 1 tys. zł otrzymał reżyser Tomasz Knittel za film „Universam Grochów”. Z kolei wyróżnienie artystyczne przyznano Piotrowi Małeckiemu za film „Jerzy i Jerzy na jeziorach”.

Specjalne wyróżnienie komendanta wojewódzkiego policji za film o szczególnych walorach społecznych otrzymała „Odprawa” w reżyserii Filipa Drzewieckiego. Swoją nagrodę przyznało również Stowarzyszenie Autorów ZAIKS, które wyróżniło „Ciepło zimno” w reżyserii Marty Prus.

Nagrodę publiczności otrzymał film „Szczęście” w reżyserii Macieja Buchwalda. Ten sam film wyróżniło Jury Akademickie z Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu. Konkurs Filmów Odrzutowych HYDE PARK wygrał film „Kupa” Jana Sobczyńskiego.

Składy jurorskie obu konkursów przyznały również 15 nominacji do Nagród imienia Jana Machulskiego.

Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato odbyły się w Radomiu już 11 raz. Celem festiwalu jest zarówno promocja młodego polskiego kina, jak i w takim samym stopniu kształtowanie dobrych wzorców społecznych, zachęcanie młodych ludzi do uczestnictwa w kulturze filmowej oraz – realizowana wspólnie z Policją – profilaktyka społeczna. Przez tydzień, oprócz konkursów odbywały się m.in. warsztaty, organizowane w myśl zasady „od pomysłu do premiery”, skierowane do młodzieży, studentów i osób rozpoczynających swoją karierę zawodową, realizowane pod opieką doświadczonych filmowców. Radomianie mogli też od kulis zobaczyć jak wygląda praca filmowców. W centrum miasta kręcona była scena napadu na bank, w której wzięła udział m.in. związana od lat z festiwalem Anna Mucha - podsumowuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft