Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-07-08; 22:35:43 | Radom
Kameralne Lato dobiegło końca
Film „Proch” zdobył Grand Prix Konkursu Głównego Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato. Jego twórca Jakub Radej otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Radomia wysokości 5 tys. zł oraz statuetkę Złotego Łucznika. Uroczysta gala kończąca Kameralne Lato odbyła się w kinie Helios.

W konkursie głównym jurorzy oceniali 21 zgłoszonych obrazów. Zwycięski film opowiada o tym, co dzieje się z ciałem i dobytkiem osoby samotnej po śmierci. Obraz zamknięty w surowej formie zadaje pytania o sens istnienia, znaczenie jednostki, wartość dóbr materialnych.

Grand Prix Konkursu Filmów Niezależnych i nagrodę Zarządu Stowarzyszenia Filmforum w wysokości 1 tys. zł otrzymał reżyser Tomasz Knittel za film „Universam Grochów”. Z kolei wyróżnienie artystyczne przyznano Piotrowi Małeckiemu za film „Jerzy i Jerzy na jeziorach”.

Specjalne wyróżnienie komendanta wojewódzkiego policji za film o szczególnych walorach społecznych otrzymała „Odprawa” w reżyserii Filipa Drzewieckiego. Swoją nagrodę przyznało również Stowarzyszenie Autorów ZAIKS, które wyróżniło „Ciepło zimno” w reżyserii Marty Prus.

Nagrodę publiczności otrzymał film „Szczęście” w reżyserii Macieja Buchwalda. Ten sam film wyróżniło Jury Akademickie z Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu. Konkurs Filmów Odrzutowych HYDE PARK wygrał film „Kupa” Jana Sobczyńskiego.

Składy jurorskie obu konkursów przyznały również 15 nominacji do Nagród imienia Jana Machulskiego.

Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato odbyły się w Radomiu już 11 raz. Celem festiwalu jest zarówno promocja młodego polskiego kina, jak i w takim samym stopniu kształtowanie dobrych wzorców społecznych, zachęcanie młodych ludzi do uczestnictwa w kulturze filmowej oraz – realizowana wspólnie z Policją – profilaktyka społeczna. Przez tydzień, oprócz konkursów odbywały się m.in. warsztaty, organizowane w myśl zasady „od pomysłu do premiery”, skierowane do młodzieży, studentów i osób rozpoczynających swoją karierę zawodową, realizowane pod opieką doświadczonych filmowców. Radomianie mogli też od kulis zobaczyć jak wygląda praca filmowców. W centrum miasta kręcona była scena napadu na bank, w której wzięła udział m.in. związana od lat z festiwalem Anna Mucha - podsumowuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft