Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-07-08; 22:39:29 | Radom
Urodzinowy sukces Grandioso na Mistrzostwach Europy w Niemczech
Trzy złote i jeden srebrny medal oraz tytuł najlepszej tamburmajorki dla Julii Rogali przywiozła Radomska Młodzieżowa Orkiestra Grandioso z Mistrzostw Europy odbywających się w niemieckim miasteczku Rastede.

Tym większą satysfakcję mają młodzi muzycy, że w tym roku po raz pierwszy udało się wywalczyć wyjątkowo wysoką punktacje w kategorii „koncert”, co zaowocowało złotym medalem z wyróżnieniem. Poza tym orkiestra startowała także w kategorii „parada marszowa”, w której otrzymała złoty medal i została wicemistrzem Europy. Za „przemarsz i grę w miejscu” zespół został nagrodzony pierwszym miejscem i złotym medalem. Za show - musztrę paradną jury przyznało srebrny medal.

Na mistrzostwa Orkiestra Grandioso udała się w 94 osobowym składzie. W imprezie wzięło udział 60 zespołów z Europy i jeden z Kolumbii. Kolor medali zdobytych przez Grandioso i punktacja świadczą o wysokim poziomie wykonawczym.

W tym roku po raz szósty orkiestra sięgnęła w Rastede po najwyższe nagrody. Jest to tym bardziej cenne, gdyż rok 2018 jest dla orkiestry rokiem jubileuszowym. A złote medale to najlepszy urodzinowy prezent dla Grandioso - relacjonuje Agnieszka Szarpak.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft