Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-07-08; 22:39:29 | Radom
Urodzinowy sukces Grandioso na Mistrzostwach Europy w Niemczech
Trzy złote i jeden srebrny medal oraz tytuł najlepszej tamburmajorki dla Julii Rogali przywiozła Radomska Młodzieżowa Orkiestra Grandioso z Mistrzostw Europy odbywających się w niemieckim miasteczku Rastede.

Tym większą satysfakcję mają młodzi muzycy, że w tym roku po raz pierwszy udało się wywalczyć wyjątkowo wysoką punktacje w kategorii „koncert”, co zaowocowało złotym medalem z wyróżnieniem. Poza tym orkiestra startowała także w kategorii „parada marszowa”, w której otrzymała złoty medal i została wicemistrzem Europy. Za „przemarsz i grę w miejscu” zespół został nagrodzony pierwszym miejscem i złotym medalem. Za show - musztrę paradną jury przyznało srebrny medal.

Na mistrzostwa Orkiestra Grandioso udała się w 94 osobowym składzie. W imprezie wzięło udział 60 zespołów z Europy i jeden z Kolumbii. Kolor medali zdobytych przez Grandioso i punktacja świadczą o wysokim poziomie wykonawczym.

W tym roku po raz szósty orkiestra sięgnęła w Rastede po najwyższe nagrody. Jest to tym bardziej cenne, gdyż rok 2018 jest dla orkiestry rokiem jubileuszowym. A złote medale to najlepszy urodzinowy prezent dla Grandioso - relacjonuje Agnieszka Szarpak.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft