Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-07-10; 08:20:26 | Radom
Jerzy Zawodnik: - Szpital pracuje prawie normalnie
Wszyscy pacjenci są w szpitalu miejskim przyjmowani. Rzeczywiście brakuje chirurgów do obsadzenia pełnych dyżurów na SOR, ale w obsadzie, oprócz chirurga na dyżurze jest dwóch internistów, ortopeda, kardiolog, a w razie potrzeby z oddziału schodzi neurolog. Jeśli nie ma chirurga w obsadzie, a jest pilna potrzeba, lekarz schodzi z oddziału. - Wszystko funkcjonuje w sposób należyty – informuje wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik.

Odpowiedzialny za służbę zdrowia w Radomiu, wiceprezydent Jerzy Zawodnik, odniósł się w ten sposób do wypowiedzi ministra Wojciecha Skurkiewicza, będącego jednocześnie kandydatem na prezydenta Radomia z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, który stwierdził, że dyżury chirurgiczne na SOR świadczone są w szpitalu miejskim co drugi dzień, a wyżywienia pacjentów jest na skandalicznie niskim poziomie.

– Jako wiceprezydent Radomia odpowiedzialny za służbę zdrowia, ale i jako mieszkaniec, oczekiwałbym od członka rządu polskiego, że przede wszystkim uspokoi sytuację w polskiej służbie zdrowia. Niestety, słyszymy, że rezydenci, pielęgniarki szykują się do strajków generalnych. To wywołuje duże niepokoje społeczne. Natomiast od kandydata na prezydenta oczekuję tego, że jeśli będzie mówił o systemie szpitali, zdrowia, w naszym mieście, będzie mówił o całości, czyli o czterech placówkach. W Radomiu funkcjonują cztery szpitale, w tym tylko jeden podlega prezydentowi Radomia. Z kolei od członka Rady Społecznej Radomskiego Szpitala Specjalistycznego oczekuję, że jako ten członek faktycznie dołoży wszelkich starań, aby pomóc szpitalowi, jeżeli ma on jakiekolwiek problemy. A od człowieka, parlamentarzysty oczekuję, że nie będzie kłamał i nie będzie wywoływał niepokojów społecznych w mieście – mówi Jerzy Zawodnik.

Jak twierdzi wiceprezydent Radomia, SOR w miejskim szpitalu pracuje prawie normalnie. Przyznaje, ze miasto informowało oficjalnie wojewodę o kłopotach z lekarzami, zwłaszcza chirurgami. – Ale o tym mówimy od dawna, chcemy zatrudniać nowych lekarzy. Od lat w izbach lekarskich: warszawskiej, łódzkiej, lubelskiej, świętokrzyskiej dajemy ogłoszenia i każdy zainteresowany zostaje zatrudniony w szpitalu – podkreśla Jerzy Zawodnik.

- Jeśli zaś chodzi o stawkę żywieniową, to wynosi ona 13 zł w RSS, w domach opieki i przedszkolach 8 zł, w sanatoriach 7 zł. Posiłki są na niezłym poziomie. Oczywiście, to nie jest jakieś wykwintne jedzenie, ale przede wszystkim pieniądze w szpitalu wydajemy na leczenie – tłumaczy Jerzy Zawodnik.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft