Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-07-11; 11:56:59 | Radom
Pieniądze dla szpitala i muzeum w Radomiu
Szpital na Józefowie w Radomiu otrzyma przeszło 1,7 mln zł na zakup specjalistycznego sprzętu. Kwotę 1,2 mln zł dostanie natomiast Muzeum im. Jacka Malczewskiego na modernizację i adaptację zabytkowych kamienic Gąski i Esterki, a kolejne pieniądze – 3 mln zł – z przeznaczeniem na ten cel, wpłynie do muzeum w 2019 roku.. Takie decyzje podjęli radni sejmiku województwa mazowieckiego.


- Takie dofinansowanie możliwe jest dzięki stabilnej sytuacji finansowej województwa. Dlatego po raz kolejny w tym roku możemy wesprzeć nasze szpitale i instytucje kultury. Dzięki tym dodatkowym środkom będą one mogły przeprowadzić niezbędne remonty i zakupić sprzęt – podkreśla marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu otrzyma ponad 1,7 mln zł na doposażenie w niezbędny sprzęt specjalistyczny oddziałów: anestezjologii i intensywnej terapii, SOR, poradni okulistycznej oraz zakładu fizjoterapii.

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu zmodernizuje i zaadaptuje zabytkowe kamienice Gąski i Esterki w radomskim Rynku. Powstanie w nich stała wystawa archeologiczno-historyczna. Już wiadomo, że kolejne 3 mln zł trafi do instytucji w 2019 roku. Za te pieniądze muzeum planuje dostosować obecnie wykorzystywaną powierzchnię muzealną do nowych potrzeb kulturalnych.

Łącznie, w całym województwie wsparcie z samorządu trafi ponad 21,2 mln zł dodatkowych środków, które zostaną przeznaczone na wsparcie inwestycji w mazowieckich szpitalach i instytucjach kultury. Na remonty i doposażenie szpitali przeznaczonych będzie blisko 19,1 mln zł.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft