Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-07-12; 18:22:18 | Radom
Posłowie PiS: - Wydawaliśmy na służbę zdrowia więcej niż obecna władza
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Kosztowniak i Anna Kwiecień przedstawili wyliczenia, z których wynika, że kiedy oni zarządzali miastem, wydatki na służbę zdrowia były niewspółmiernie większe do tych z okresu rządów obecnej władzy w Radomiu. W latach 2007-2014 było to dokładnie 133 mln zł.


- W ubiegłym tygodniu zostaliśmy pomówieni o to, że wydawaliśmy bardzo niewiele pieniędzy na radomską służbę zdrowia. Tymczasem w czasie, kiedy my rządziliśmy w Radomiu, średnio rocznie na służbę zdrowia, a konkretniej na wydatki inwestycyjne, przeznaczaliśmy prawie 16,5 mln zł. W okresie obecnej kadencji władz miejskich, mamy do czynienia z wydatkami średnio rocznymi na poziomie 5 mln zł – przekonywał były prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak.

- 20 lat przy ul. Narutowicza stał taki strup niedokończony, czyli pawilon ginekologiczno-położniczy, który my wybudowaliśmy za kwotę 34 mln zł. Dalej: przebudowa i wyposażenie Zakładu Opieki Długoterminowej za 3,9 mln zł, przebudowa bloku operacyjnego za 13 mln zł, remont oddziału wewnętrznego za 3,5 mln zł, zakup cyfrowego RTG, zakup tomografu, przetarg na dokumentację oddziału rehabilitacji, termomodernizacja budynku szpitalnego – wyliczała Anna Kwiecień, która była wiceprezydentem odpowiedzialnym w mieście za służbę zdrowia. – Dziś pan Witkowski deklaruje, że jest chęć budowy rehabilitacji, a co zrobił z dokumentacją? To groteska! To my, przyszły pan prezydent Skurkiewicz zrealizujemy tę inwestycję – dodała.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz
powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft