Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-07-14; 20:53:04 | Polityka
Jerzy Zawodnik: - Nie róbmy kampanii na zdrowiu i życiu
Wiceprezydent Jerzy Zawodnik odniósł się do informacji przedstawionych podczas konferencji prasowej parlamentarzystów PiS, poświęconej inwestycjom w szpitalu. - Jeśli pojawiają się problemy, to wszystkie ręce na pokład - powiedział.

- Przez osiem lat, w okresie od 2007 do 2014 roku, czyli w czasie rządów prezydenta Andrzeja Kosztowniaka do szpitala trafiła kwota około 107 mln zł. W tym było ok. 37 mln złotych dofinansowań zewnętrznych - dofinansowań, które trafiły do Radomia m.in. dzięki wsparciu premier Ewy Kopacz. Bezpośrednio z budżetu miasta przez 8 lat wydano więc około 70 mln złotych, co daje średnią w wysokości 8,7 mln złotych rocznie - komentuje Jerzy Zawodnik.

- W latach 2015-2018, wliczając w to zapisaną na ten rok kwotę 14 milionów złotych możemy mówić o nakładach inwestycyjnych (tylko z budżetu miasta) w wysokości 40 milionów złotych, co daje rocznie 10 mln złotych. Aby obraz był pełny, to przypomnę, że po poprzednikach przejęliśmy szpital ze stratą w wysokości 12 milionów złotych. Dla porównania, za pierwsze półrocze tego roku szpital ma dodatki wynik. Trzeba też przypomnieć o 16 milionach złotych odszkodowań dla lekarzy, które są wypłacane dlatego, że poprzednie władze miasta nieskutecznie wypowiedziały lekarzom porozumienie. Razem jest to kwota 28 milionów złotych, która też mogłaby być wydana na inwestycje w szpitalu lub na podwyżkę wynagrodzeń.

Na zakończenie chciałbym gorąco zaapelować do przedstawicieli PiS-u w naszym mieście, aby nie robili kampanii na zdrowiu i życiu mieszkańców, bo to zamiast pomóc, może tylko zaszkodzić. Zdrowie to wartość nadrzędna. Zawsze umieliśmy się porozumieć ponad podziałami i działać wspólnie. Dlatego, jeśli pojawiają się problemy, to wszystkie ręce na pokład - podsumował.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft