Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-07-16; 13:24:50 | Przysuski
Blisko 1,3 miliona złotych na przebudowę drogi powiatowej w powiecie przysuskim
Powiat przysuski otrzymał 1,3 mln zł dofinansowania do modernizacji drogi nr 3303W. Na tego typu inwestycje w kilkudziesięciu powiatach przeznaczono z budżetu województwa mazowieckiego w sumie ponad 100 mln zł.

– Po kilku latach przerwy wróciliśmy z programem skierowanym do powiatów. Mamy świadomość tego, że stan dróg w naszym województwie wciąż wymaga poprawy. Niestety, samorządy lokalne bardzo często nie dysponują wystarczającymi środkami, które mogłyby na ten cel przeznaczyć. Stąd decyzja o wsparciu dla nich w ramach środków z naszego budżetu. Powiaty zgłosiły 36 odcinków dróg i, co mnie szczególnie cieszy, udało się je wszystkie dofinansować – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Nabór wniosków w ramach programu „Mazowiecki instrument wsparcia dróg lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu” trwał od 1 października do 15 listopada 2017 r. Zgłoszonych zostało w sumie 36 projektów. Wszystkim zostało przyznane wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego.

Dzięki podpisanym na początku roku umowom, sześć powiatów z subregionu radomskiego już realizuje przebudowy i modernizacje dróg: powiat kozienicki otrzyma ponad 4,1 mln zł na przebudowę drogi powiatowej nr 1712W Ryczywół-Brzóza na odcinku Wola Chodkowska – Brzóza, powiat lipski ponad 3,3 mln zł przeznaczy na przebudowę 7-kilometrowego odcinka drogi powiatowej nr 3536W Odechów-Kowalków-Sienno-Sarnówek – od granicy powiatu do skrzyżowania z drogą wojewódzką 747, powiat radomski dzięki ponad 2,4 mln zł wsparcia przebuduje drogę powiatową nr 3566W Konary-Mniszek (II etap), powiat szydłowiecki otrzyma ponad 2 mln zł na przebudowę drogi powiatowej nr 3561W Krzcięcin-Szydłowiec, powiat zwoleński ponad 1,8 mln zł przeznaczy na przebudowę drogi powiatowej nr 4528W Zwoleń-Baryczka, powiat białobrzeski otrzyma 821 tys. zł na przebudowę 6-kilometrowego odcinka drogi powiatowej nr 1126W Białobrzegi-Mikówka-Brzeska Wola.

Jak podkreśla dyrektor departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich Marcin Wajda: – Mazowiecki instrument wsparcia dróg lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu to uzupełnienie od lat prowadzonych przez samorząd Mazowsza działań. Wiele udało się zrobić dzięki środkom unijnym. Tylko w ramach RPO WM 2007-2013 do mazowieckich beneficjentów trafiły ponad 2 mld zł. Natomiast w tej perspektywie na poprawę stanu dróg lokalnych przeznaczonych zostanie ok. 145 mln zł.

Źródło: mazovia.pl

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft