Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-07-17; 09:46:57 | Polityka
Politycy PiS-u: - Stop dysproporcjom w podziale unijnych pieniędzy
- Nie zgadzamy się na dysproporcje i chcemy dołożyć wszelkich starań, aby region radomski był bardzo mocno eksponowany w kolejnej perspektywie przy podziale środków unijnych - mówi kandydat na prezydenta Radomia minister Wojciech Skurkiewicz.

W odniesieniu do wyłączenia statystycznego Warszawy z województwa mazowieckiego pojawiło się wiele spekulacji dotyczące kolejnej perspektywy unijnej. - Żeby na ten temat mówić, trzeba cofnąć się do roku 2011, kiedy negocjowana była obecna perspektywa finansowa. Wtedy niestety samorząd województwa mazowieckiego ustami pana marszałka Adama Struzika bronił się tym podziałem statystycznym - mówi europoseł Zbigniew Kuźmiuk. - Mazowsze w ten sposób straciło miliard euro w rozdziale środków finansowych - przekonuje.

Gigantyczne dysproporcje w podziale środków zauważa minister Wojciech Skurkiewicz. - Znaczna część środków jest absorbowana z jednej strony przez Warszawę, z drugiej przez subregion północny. My się z tym absolutnie nie zgadzamy - podkreśla. - Aby rozwój całego regionu był zrównoważony przede wszystkim musi się zmienić polityka marszałka Adama Struzika - wskazuje poseł Anna Kwiecień.

inf. radioplus.com.pl
Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft