Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-08-03; 09:01:12 | Radom
Uwaga na utrudnienia w ruchu podczas przejścia pielgrzymki
W związku z przemarszem grup pielgrzymów na Jasną Górę, w dniach 5 i 6 sierpnia 2018 roku (niedziela i poniedziałek) mogą wystąpić utrudnienia w ruchu oraz komunikacji miejskiej w Radomiu, szczególnie w rejonie Borek i Jeżowej Woli.

W dniu 5 sierpnia grupa z Kozienic przejdzie w godzinach około 15:00-17:00 sprzed kościoła w Rajcu ulicami Kozienicką, Żółkiewskiego, Kozienicką, Struga, 11 Listopada, Szarych Szeregów i Wernera do kościoła na Kapturze. W godzinach około 16:30-18:00 grupy pątników z Pionek i Zwolenia przejdą ulicami Skaryszewską, Słowackiego i Idalińską - jedna przed kościół na Idalinie, a druga dalej na Malczew.

W dniu 6 sierpnia w godzinach około 7:00-9:30 grupy pątników z poszczególnych parafii będą szły w stronę Wyższego Seminarium Duchownego przy ulicy Młyńskiej. Utrudnień w ruchu kołowym należy spodziewać się między innymi na ulicach 11 Listopada, 25 Czerwca, św. Brata Alberta, Ceglanej, Chrobrego, Gajowej, Głównej, Jana Pawła II, Konopnickiej, Kusocińskiego, Limanowskiego, Maratońskiej, Mieszka I, Mireckiego, Narutowicza, Okulickiego, Polnej, Południowej, Rapackiego, Słowackiego, Szarych Szeregów, Toruńskiej, Warszawskiej, Wierzbickiej i Wjazdowej.

W godzinach około 8:00-11:00 (w trakcie dojścia poszczególnych grup oraz podczas mszy świętej obok seminarium) wjazd w ulicę Młyńską może być dopuszczony tylko dla pojazdów upoważnionych przez organizatorów pielgrzymki. Około godziny 11:00 nastąpi wyjście wszystkich grup ulicami Nadrzeczną, Starokrakowską i Krychnowicką - w kierunku Kowali. Na całej tej trasie ruch kołowy będzie znacznie utrudniony do około godziny 12:30. Może to spowodować duże opóźnienia w kursowaniu autobusów linii 17 (będą one jeździć w tym rejonie stałą trasą).

Nad bezpieczeństwem przemarszu grup pątników będą czuwać funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej, a w każdej grupie - służby porządkowe pielgrzymki. Prosimy wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności na trasach przejścia pielgrzymów. W miarę możliwości należy omijać ciąg ulic Limanowskiego, Starokrakowskiej oraz Krychnowickiej w godzinach około 7:30-12:30.

Źródło: MZDiK

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft