Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-08-07; 10:48:34 | Radom
Podróżnik okradziony w Radomiu. Otrzymał niesamowitą pomoc
Podróżnik Frederic Barnet, objeżdżający świat na rowerze, został okradziony w Radomiu. Po wydarzeniu spotkała go jednak fala życzliwości ze strony radomian.

Patrol Referatu Prewencji patrolujący centrum miasta zauważył machającego w ich kierunku mężczyznę. Na miejscu mężczyzna wskazał strażnikom starszego mężczyznę, który został napadnięty w Parku Kościuszki. Mężczyzna ten okazał się obywatelem Hiszpanii - obieżyświatem. Podczas jego pobytu w parku nieznani sprawcy skradli mu sakwę z dwoma aparatami fotograficznymi i telefon komórkowy. Dodatkowo uszkodzili mu rower, którym podróżuje po świecie.

Mężczyzna zgłosił całą sytuacje na Policję, która prowadzi postępowanie. W związku z tym iż mężczyzna pozostał bez środków do życia udzielono niezbędnej pomocy. Małżeństwo, które zatrzymało się przy podróżniku zobowiązało się naprawić mu rower oraz zapewniło środki spożywcze, ksiądz z radomskiej katedry udzielił finansowego wsparcia, Straż Miejska w Radomiu zapewniła poszkodowanemu zakwaterowanie w Hostel&Retro Pub przy ulicy Rynek 6 w Radomiu. Dodatkowo właściciel Hostelu zapewnił wyżywienie dla Frederico.

- Wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc Panu Fredericowi bardzo serdecznie dziękujemy. Mimo nieszczęścia, które go spotkało udało się wspólnymi siłami pomóc i miejmy nadzieję zatrzeć złe wspomnienia z podróży do naszego miasta - podkreślają strażnicy miejscy.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft