Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2018-08-08; 23:15:34 | Radom
Jest przetarg na przebudowę ulicy Małcużyńskiego
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu ogłosił właśnie przetarg na długo wyczekiwaną przez mieszkańców dzielnicy Kończyce przebudowę ulicy Małcużyńskiego. Jeszcze w tym roku rozpoczną się pierwsze prace.

- To na pewno droga z historią, bo ulica Małcużyńskiego to jedyna w mieście „wylotówka”, która ma gruntową nawierzchnię. Cieszę się, że to się wkrótce zmieni i nie będzie już więcej takich ulic w Radomiu. Ulica Małcużyńskiego jest w fatalnym stanie i wiem, jak bardzo ta przebudowa jest wyczekiwana przez mieszkańców tej części miasta. Od wielu miesięcy prowadziliśmy dialog z mieszkańcami. Obiecywaliśmy, że ten problem rozwiążemy i tak też się dzieje. Mamy już dokumentację projektową, teraz ogłaszamy przetarg, czekamy na oferty od zainteresowanych firm i przechodzimy do realizacji tej inwestycji. Chcemy, by ulica Małcużyńskiego zyskała nowy wygląd - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Projekt przewiduje budowę ponad kilometrowego odcinka drogi (od ulicy Kieleckiej do granic miasta) z pełną infrastrukturą. Prace obejmą budowę jezdni asfaltowej, chodnika i zjazdów do posesji, ciągu pieszo-rowerowego, kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia.

- To bardzo ważna inwestycja nie tylko dla mieszkańców tej części miasta, ale także dla wszystkich radomian. Ulica Małcużyńskiego to droga powiatowa, łącząca Gminę Radom z Gminą Wolanów i ostatnia taka ulica w XXI wieku, posiadająca nawierzchnię gruntową. Proces zmian w tym miejscu rozpoczęliśmy w 2016 roku. Wówczas podpisaliśmy umowę na dokumentację ulicy, a prawomocne pozwolenie na przebudowę otrzymaliśmy w 2017 roku. Teraz ogłaszamy przetarg i czekamy na ofert. Mam nadzieję, że zainteresowanych firm będzie duże. Pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w tym roku, a ich zakończenie planujemy w przyszłym roku – informuje zastępca prezydenta Konrad Frysztak.

Na oferty w przetargu MZDiK czeka do 24 sierpnia. To jednak nie koniec inwestycji w tej części miasta. Zmiany czekają też ulicę Szydłowiecką.

- W projekcie przyszłorocznego budżetu zapiszemy pieniądze na budowę kanalizacji deszczowej i chodnika wzdłuż ulicy Szydłowieckiej. To da nam też możliwość przebudowy całej drogi – zapowiada prezydent Radosław Witkowski.

Ta inwestycja ma się rozpocząć w przyszłym roku. – Choć właściwe prace przeprowadzimy w 2019 roku, to realizację tej inwestycji symbolicznie rozpoczniemy jeszcze w tym roku. Dokumentacja, która była w zasobie Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji na przebudowę kanalizacji deszczowej w ulicy Szydłowieckiej jest w szafach od 2008 roku, dlatego jeszcze w tym roku przeprowadzimy aktualizację tej dokumentacji tak, by móc na początku przyszłego roku ogłosić przetarg na wykonawstwo. Konsekwencją działań na ulicy Małcużyńskiego będą nasze działania na ulicy Szydłowieckiej – mówi zastępca prezydenta Konrad Frysztak.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft