Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-08-09; 10:12:05 | Przysuski
Wywrócona żaglówka na Domaniowie i skuteczna akcja policjantów
Gdyby nie szybka reakcja policjantów z posterunku wodnego, mogło dojść do tragedii. Po wywróceniu się żaglówki na zalewie w Domianiowie, jedna osoba załogi łodzi znalazła się w wodzie. Dzięki błyskawicznej akcji „wodniaków” niebezpieczna przygoda zakończyła się dla żeglarzy szczęśliwie.


Do zdarzenia doszło na zbiorniku wodnym w Domaniowie, w okolicy miejscowości Brudnów w gm. Wieniawa. Funkcjonariusze patrolując taflę zalewu zauważyli żaglówkę, która w odległości około 400 metrów od brzegu wywróciła się i zaczęła tonąć. Policjanci, mł. asp. Sylwester Kruk oraz sierż. szt. Łukasz Krajewski natychmiast popłynęli w kierunku żaglówki i przystąpili do akcji ratunkowej. W wodzie był mężczyzna, który kurczowo trzymał się wywróconej jednostki, natomiast kobieta znajdowała się jeszcze na tonącej żaglówce. Policyjni wodniacy wyciągnęli mężczyznę na pokład swojej łodzi. Kobieta również została przetransportowana na policyjną łódź.

Poczynania mundurowych nie ograniczyły się tylko do uratowania żeglarzy. Aby zabezpieczyć pozostawione rzeczy na tonącej żaglówce, jak i samą jednostkę, sierż. szt. Łukasz Krajewski nie wahając się ani chwili wskoczył do wody. Po zabezpieczeniu osób i mienia, wszyscy zostali odtransportowani do przystani w Brudnowie.

Dzięki natychmiastowej i profesjonalnej akcji policjantów, niebezpieczna przygoda zakończyła się dla żeglarzy szczęśliwie.

Policja apeluje o rozsądek nad wodą, w tym o zakładanie kamizelek ratunkowych w trakcie korzystania z żaglówek czy innych sprzętów wodnych. Przepisy nakładają obowiązek jej założenia na osoby nieumiejące pływać, które przebywają na pokładzie statku. Pamiętajmy jednak, że nawet dla osoby posiadającej umiejętności pływackie, niespodziewany upadek do wody, ubiór nasiąknięty wodą czy wysoka fala może być bardzo niebezpieczna.

asp. Aneta Wilk/AC
Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft