Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-08-22; 09:52:26 | Kozienicki
Wakacyjne spotkania z młodzieżą dotyczące bezpieczeństwa
Wakacje to czas wytężonej pracy policjantów, którzy dokładają wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim osobom odwiedzającym i wypoczywającym na terenie powiatu kozienickiego. Jednym ze stałych elementów policyjnej służby jest profilaktyka. Szczególnie podczas letniego wypoczynku mundurowi spotykają się z uczestnikami kolonii i obozów przekazując im cenne rady i wskazówki.

W ramach ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo" odbyło się kolejne spotkanie dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach z uczestnikami letnich obozów na terenie Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu w Kozienicach. Organizatorami kolonii sportowych był klub sportowy z Iwicznej oraz z Radomia. Spotkania podczas letnich obozów na stałe wpisały się już w kalendarz policyjnej służby i trwają nieprzerwanie od kilku lat.

Uczestnicy każdego nowego turnusu w okresie wakacyjnym chętnie goszczą u siebie dzielnicowych. Mundurowi przypominają dzieciom i młodzieży podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. W spotkaniu uczestniczył też ratownik WOPR, który podkreślił jak ważne są zasady korzystania z kąpielisk oraz omówił jak należy zachować się nad wodą aby kąpiel była bezpieczna. Funkcjonariusze przekazali młodzieży cenne rady i wskazówki, jak zachować się w sytuacji zagrożenia i gdzie szukać pomocy. Podczas spotkania policjanci poruszyli kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym zachęcając i promując używanie elementów odblaskowych.

Policja przypomina:
Pamiętajmy, aby podczas letniego wypoczynku korzystać wyłącznie z kąpielisk strzeżonych, a ponadto nie łączmy kąpieli z alkoholem. Nie zabierajmy ze sobą na plażę wartościowych przedmiotów, które pozostawione na kocu skuszą złodzieja. Pamiętajmy, aby nasze najmłodsze pociechy nie spuszczać z oczu nawet na chwilę.

W związku z wakacyjnymi wyjazdami policjanci na bieżąco monitorują płynność ruchu w miejscach szczególnie newralgicznych, eliminują z ruchu nietrzeźwych uczestników oraz zdecydowanie reagują na wykroczenia, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Szczególna uwaga funkcjonariuszy zwrócona jest na dowóz dzieci i młodzieży do miejsc wypoczynku. Wykonując swe obowiązki policjanci sprawdzają dokumenty, stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny autokarów.

Czas wakacji to okres wzmożonej działalności włamywaczy, dla których pozostawione domy i mieszkania są łatwym łupem. Tu również apel o wzajemną sąsiedzką troskę o pozostawione mienie – interesujmy się losami mieszkań i domów sąsiadów, a w przypadku podejrzenia włamania – informujmy Policję.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft