Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-08-22; 10:15:24 | Szydłowiecki
800 tys. na modernizację ulic w Szydłowcu
Radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przyznaniu gminie Szydłowiec pomocy finansowej w wysokości 800 tys. zł. Środki zostaną przeznaczone na modernizację ulic Kąpielowej i Gen. Józefa Sowińskiego w Szydłowcu. Dzięki temu powstaną dogodne drogi dojazdowe m.in. do obecnej siedziby Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu oraz do budowanej właśnie nowej siedziby.

- Zdecydowaliśmy o wsparciu gminy Szydłowiec w modernizacji tych dróg, ponieważ są one ważne ze względów komunikacyjnych, a także prowadzą do naszej instytucji kultury. Zrównoważony rozwój całego Mazowsza to nasz priorytet, dlatego często wspomagamy finansowo gminy i powiaty w realizacji ważnych inwestycji - podkreśla marszałek Adam Struzik. Dofinansowanie z budżetu województwa pozwoli na zmodernizowanie łącznie 500 m obydwu dróg. Ulice nie tylko prowadzą do znanej szydłowieckiej placówki kulturalnej, ale są to też ważne trasy turystyczne, które łączą się z drogą wojewódzką nr 727 prowadzącą z Szydłowca do Przysuchy oraz drogą ekspresową S7 relacji Warszawa-Kraków.

Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczy na ich modernizację 800 tys. zł. - To bardzo ważna inwestycja, bo jest to droga położona w centrum Szydłowca, które zdecydowanie wymaga remontu i przebudowy. Równocześnie zyskujemy lepszy dojazd do siedziby naszego muzeum, a to istotne dla turystów odwiedzających tę placówkę - zaznacza Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego w komunikacie Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft