Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-09-04; 13:51:00 | Kultura
Teatr powszechny rozpoczyna nowy sezon
Sezon artystyczny 2018/2019 Teatr Powszechny zainauguruje z przytupem, bo aż dwiema premierami i Teatralnym Spacerem. A wszystko to w ciągu 42 godzin!

Wachlarz tegorocznych premier 14 września otworzy znakomita czarna komedia „Napis” Geralda Sibleyrasa w reżyserii Krzysztofa Babickiego. W obsadzie zobaczymy znanych i lubianych radomskich aktorów: Izabelę Brejtkop, Danutę Dolecką, Marię Gudejko, Marka Brauna, Piotra Kondrata i Jarosława Rabendę.

W windzie porządnej kamienicy pewnego dnia pojawia się obelżywy napis szkalujący nowego lokatora. Bohater wpisu postanawia ustalić, kim jest autor inwektywy. Sąsiedzkie dochodzenie mocno naruszy spokój i dobre samopoczucie współmieszkańców. Stateczne, inteligentne i kulturalne towarzystwo „na poziomie" zacznie odsłaniać swoje prawdziwe oblicze... Jakie ono jest? Co wykaże śledztwo? Czy znajdzie się autor wulgarnego hasła? Kim naprawdę są nowi sąsiedzi? A może... anonimowy sprawca zamieszania miał rację i chciał coś ważnego przekazać pozostałym lokatorom? Koniecznie to sprawdźcie!
„Napis” – premiera 14 września, godz. 19.00, scena kameralna

Po piątkowej premierze w sobotnie przedpołudnie Teatr zaproponuje Teatralny Spacer po mieście. - Postanowiliśmy w ten sposób dorzucić swój niewielki kamyczek do Spacerownika Teatralnego - pomysłu zainicjowanego i prowadzonego przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego - informuje Jola Korłub - Ogonkowska. - Czy wiecie, że tradycje teatralne Radomia mają ponad 300 lat? Ciekawi jesteście, kiedy powstał i gdzie się znajdował pierwszy samodzielny budynek teatralny w mieście? Chcielibyście wiedzieć, jakie znakomite nazwiska mają bliskie sceniczne związki z Radomiem albo co łączy Domek Esterki i teatr? Jeśli tak, wybierzcie się z nami na spacer!
Startujemy spod teatru w sobotę 15 września o godz. 11.00 - zachęca.

Po spacerze wirtualna wersja z opisami poszczególnych miejsc dostępna będzie w Internecie.

W pierwszy weekend nowego sezonu Teatr zaprosi również najmłodszych widzów na premierowe przedstawienie. Jego bohaterka, urocza foksterierka Daszeńka jest maleńkim szczeniakiem, który z pasją gania za własnym ogonem, jest smakoszem mleka, uwielbia bajki na dobranoc, rozrabia i psoci, ma przy tym nieprzebrane pokłady wdzięku, zadaje morze pytań i nieustannie dziwi się wszystkiemu. „Daszeńka”, według znakomitych opowiadań Karela Čapka, w reżyserii Márka Zakostelecky’ego, to bezpretensjonalna, zabawna historia o psim dorastaniu, uczeniu się świata, poznawaniu reguł i zdobywaniu doświadczenia, ale także o odpowiedzialności, jaka wiąże się z posiadaniem czworonożnego przyjaciela. „Daszeńka” – premiera 16 września, godz. 13.00, scena Fraszka

Poza nowościami na scenie, w Teatrze pracują również nad zmianami wewnątrz budynku. Już wkrótce do dyspozycji fanów Melpomeny będzie oddana klimatyzowana widownia, a przed spektaklem będzie można wypić kawę w eleganckim bufecie.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft