Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-09-05; 09:23:38 | Szydłowiecki
31-latek jechał przy szkole aż 110 km/h
Dopiero co zaczął się rok szkolny i policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”, a 31-letni kierujący nie zważając na to Szkolną ulicą pędził 110 km/h. Kosztowało go to zatrzymane prawo jazdy, punkty karne i wysoki mandat. Na szczęście skończyło się tylko na sankcjach, ale mogło być dużo niebezpieczniej, bo nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, niestety często najtragiczniejszych w skutkach.

W poniedziałek w Chlewiskach policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas prowadzonej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” zatrzymali prawo jazdy 31-letniemu mieszkańcowi tej gminy, który jechał samochodem ulicą Szkolną z prędkością 110 km/h. Tym samym w rejonie szkół znajdujących się przy tej ulicy przekroczył dopuszczalną prędkość o 60 km/h. Kierujący otrzymał wysoki mandat i punkty karne. Ponadto zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Przypominamy, że już od ponad 3 lat obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące piratów drogowych. Na ich mocy policjanci zatrzymują prawa jazdy kierowcom, którzy przekraczają dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Miejmy zawsze na uwadze, że szybka jazda samochodem jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną ludzie. To właśnie dlatego w stosunku do piratów drogowych policjanci nie stosują żadnej taryfy ulgowej - podkreśla st. sierż. Marlena Skórkiewicz.

AC
Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft